Bílé karpaty a Oskerušské slavnosti

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Větrný mlýn - Kuželov
Větrný mlýn - Kuželov
lupa

Bílé Karpaty jsou na Slovácku na Česko-Slovenském pomezí. Naše výchozí pozice byla u větrného mlýna na Kuželově. Šli jsme po zelené značce na rozcestí U tří kamenů kde jsme se napojili na červenou značku " Cesta Marušky Kudeříkové" po které jsme šli stále až do cíle ve Tvarožné Lhotě. Během cesty jsme šli přez rozcestníky Kobyla , Výzkum , Kněždubský háj, Šumárník, Travičná a cíl Tvarožná Lhota. Na Travičné jsem si udělali pauzu, abychom mohli vylézt na rozhlednu.

Za čím jedeme?

Rozcestí U Tří kamenů
Rozcestí U Tří kamenů
lupa

Rozhledna na Travičné - kovová telekomunikační věž, která má ve výšce 38m vyhlídkovou terasu. Nahoru vede středem kovové točité schodiště tak nedoporučuji se dívat pod nohy ale před sebe.

Tak tady je Slovensko
Tak tady je Slovensko
lupa

Tvarožná Lhota - byli jsme tu v dubnu když zrovna probíhaly Oskerušské slavnosti. Oskeruše - plody z velkých stromů, z kterých se dělají džemy, sirupy, ale taky a to hlavně oskerušová pálenka. Na slavnostech se prodávají různé výrobky a taky probíhá koštování pálenek. Program je pochopitelně s tancem a zpěvem vše v lidových krojích - šák sme byli na Slovácku.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Horská květena
Horská květena
lupa

občerstvení na Kuželově u mlýna a na rozhledně na Travičné. V cíli na slavnostech se dalo koupit plno dobrot na mls i jídlo. Mnozí koštovali oskerušovou pálenku a říkali, že byla dobrá , ale celá flaška je drahá.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Horská květena
Horská květena
lupa

Výstup na rozhlednu byl náročný - úzké točité schodiště středem kde vidíte do hloubky pod sebe nebylo pro můj žaludek nic vhodného. V polovině jsem si musel dát pauzu,zhluboka se nadechnout a potom pokračovat. Ale podařilo se a byl jsem nahoře. Ten nádherný výhled po okolí za to stál.

Ostatní informace

Kdo má rad lidové slovácké písničky a tance , tak jeďte do Tvarožné Lhoty na Oskerušské slavnosti.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za kulturou, na hory
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Bílé karpaty a Oskerušské slavnosti

17.02.2011 22:29
Tato místa dobře znám.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace