Běžecké lyžování na Polevsku

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Současná tuhá zima přímo vybízí k provozování zimních sportů. Nemusíme přitom cestovat pouze do našich nejznámějších hor. V tomto příspěvku bych Vás rád pozval do hor Lužických, které jsou díky dobrým sněhovým podmínkám a příznivým profilem pro běžecké lyžování přímo ideální.

Pohybovat se budeme v oblasti kolem obce Polevsko, která se nachází v západní části pohoří nedaleko kopce Klíč.

Je to již několik let zpátky, kdy místní začali strojově upravovat běžecké tratě ku prospěchu všech příchozích. Dnes se jedná o zhruba 30 km běžeckých stop. Vzhledem k místním podmínkám jsou tratě upraveny pouze na klasický styl, což ovšem vadí jen málo komu.

Mezi nejvyužívanější okruhy patří tzv. základní okruh, který začíná na Jedličné (sedlo na silnici mezi obcemi Polevsko) a točí se okolo Medvědí hůrky. Měří celkem 3 km. Lze ho prodloužit sjezdem po louce nad zdejším lyžařským vlekem (objetí Polevského vrchu) a následně přejezdem silnice Prácheň-Polevsko a zde pokračováním přes kopec Klůčky až k Prácheňskému vysílači. Celý tento prodloužený okruh měří zhruba 10 km.

Další z možností je vyrazit z Jedličné na druhou stranu a to po neudržované "Svorské" silnici a následně po tzv. Kočárové cestě. Tento okruh má celkem 7 km. O dalších možných trasách a o aktuálním stavu úpravy tratí se můžete dozvědět např. zde.

Za nástupní místo na "polevské" tratě lze zvolit jednak výše zmiňovanou Jedličnou, dále Prácheň, Polevsko, nebo např. Okrouhlou.

V obci Polevsko se nachází restaurace, která nabízí relativně širokou nabídku jídel. Podobné je to i v Kytlici a ve Svoru.

Krajina Lužických hor je vskutku malebná, nabízí se zde téměř vše, co může návštěvník chtít. Projíždíte lesy, loukami, sledovat můžete vesničky nebo kopce, prostě od každého něco.

Cílem výletu je sportovní aktivita, která není nijak zpoplatněna...-) Žádné z potenciálních parkovišť není zpoplatněné.
Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nový Bor
(vzdálenost od místa: 3.07 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Běžecké lyžování na Polevsku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace