Betlémská kaple v Praze

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Betlémská kaple
Betlémská kaple
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,v tomto zimním čase,bych Vás rád pozval k návštěvě Betlémské kaple v Praze.Spojení a cesta jsou velmi jednoduché.Tramvají č.18,dojedete do stanice Karlovy Lázně a odtud půjdete ulicí Náprstkova,která Vás dovede na Betlémské náměstí a zde už uvidíte Betlémskou kapli.Nebo můžete jet tramvajemi 9,22,18 nebo metrem "B" do stanice Národní třída a kolem OD MY dojdete na velkou křižovatku,kterou rovně přejdete a budete pokračovat ulicí Na Perštýně,až na křižovatku ulic Jilská-Skořepka-Husova.Vy půjdete vlevo na Betlémské náměstí a už jste u kaple.

Za čím jedeme?

lupa

Betlémská kaple je slavná tím,že zde v letech 1402-1413 kázal Mistr Jan Hus.Ale vraťme se na začátek.Betlémská kaple byla postavena v letech 1391-1394,jako místo pro kázání a motlitby v češtině.Roku 1786 byla kaple téměř zbourána.Až v polovině 20.století vstala z mrtvých a podle projektu arch.Frágnera,byla postavena takřka do původní podoby.V roce 1987 proběhla rekonstrukce pro potřeby ČVUT,které ji převzalo do svého majetku a 26.3.1992 slavnostně otevřelo veřejnosti.Dnes se zde kromě prohlídek,konají koncerty a ČVUT zde pořádá své akce a promoce.V Lapidáriu, které je v suterénu bývají výstavy. V domku přiléhajícím ke kapli a je zde pokladna,můžete v patře zhlédnout expozici o J.Husovi a také jeho komůrku.V kapli je krásná studna a také malby na stěnách.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Doporučuji navštívit za účelem občerstvení restauraci "U Plebána" , která je naproti kapli.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Kaple přestože je upravena pro účely ČVUT,má opravdu svůj půvab,i když se jedná vlastně o moderní stavbu,dýchne na Vás historie.

Ostatní informace

Otevřeno mají denně od 10 do 17:30

Vstupné dospělí 50 .- , děti a studenti 30 .-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.3 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Betlémská kaple v Praze

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace