Benešov - Světlé speciální pivo - d`Este

Tipy na výlet, Posázaví
vylet za gastronomiíVýlet za pivem
lupa

Město Benešov leží necelých 40 kilometrů jihovýchodně od Prahy v kraji mezi řekou Sázavou a bájnou horou Blaník.Jeho výhodná poloha na dopravních tepnách nedaleko hlavního města a atraktivní přírodní kulturní prostředí jej předurčují stát se lákavým střediskem obchodu a cestovního ruchu.

lupa

Historie Benešovazapočalapravděpodobnějiž ve 2.pol.11.století,kdy byla na vyvýšině zvané později Karlov založena prvá osada s kostelíkem.Zde pak byl počátku 13.stol. budován také minoritský klášter.Osada souvisela s tržištěm v místě dněšního Masarykova náměstí.V roce 1327 ji získali s celým konopiťským panstvím Šternbergové,z jejichž erbu je odvozen městský znak-zlatá osmicípá hvězda v modrém poli.V době husitského hnutí bylo město obléháno Janem Žižkou.V následujícím období sehrál Benešov úlohu v dějinách Čech,neboť se zde konaly zemské sněmy.

lupa

Za návštěvu stojí Kostel Sv.Anny, který je dominantou Masarykova náměstí v Benešově a také jedním ze symbolů města. Barokní kostel sv.Anny s kolejí piaristů byl postaven podle projektu Giovanniho Battisty Alliprandiho v letech 1705 - 1715 (svěcen byl v roce 1710). Vystavět ho dal hrabě Karel Přehořovský z Kvasejovic a Jan Josef z Vrbty.

Pokud se vydáte na výlet do Benešova, určitě byste měli navštívit i Muzeum Podblanicka a Muzeum moderního designu.

lupa

Kromě historických a duchovních památek je město známé především pivovarem Ferdinand. Historie pivovaru Ferdinand je úzce spjata se zámkem Konopiště, kde pobýval zakladatel pivovaru František Ferdinand d´ Este. Pivo Ferdinand je vyráběno pouze z nejkvalitnějších českých surovin, ze sladu z vlastní humnové sladovny, z vody a žateckého chmele. Nejsou používány žádné náhražky ani jiná dochucovadla. Pivo má temně zlatou barvu, Chmelovou vůni, silný říz a je vysoce pěnivé. Pivo se prodává jak v regionu střední Čechy tak i v jiných oblastech České republiky. Vyváží se rovněž do Dánska, Švédska, Itálie, Rakouska. Více najdete na www.pivovarferdinand.cz.

Tento produkt získal ocenění Ministerstva zemědělství - Regionální potravinaDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Druh:
za gastronomií
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Benešov u Prahy
(vzdálenost od místa: 0.45 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Benešov - Světlé speciální pivo - d`Este

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace