Bavte se golfem! – Kaskáda neboli Jinačky

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Kaskáda neboli Jinačky
Kaskáda neboli Jinačky
lupa

Areál leží u příměstské silnice, která spojuje brněnské předměstí Jinačovice se sousedícím městem Kuřim. Ke Kuřimi také katastrálně přísluší, ale protože většina hráčů přijíždí přes Jinačovice, říká se mu familiérně Jinačky.

Úzká je cesta k devátému greenu Dřevěné devitky.
Úzká je cesta k devátému greenu Dřevěné devitky.
lupa

Dlouhá léta jsem po té silnici jezdíval a věděl, že tam má být golf – ale u silnice stávala jen maringotka a sem tam zkoušel na vedlejším políčku svoje odpaly osamělý golfista či dva. Pak se začaly věci hýbat, najednou se na poli objevila spousta strojů a materiálu, celá krajina – rozlehlé údolí lemované lesem
– se proměnila v obří staveniště, všude se hemžili náklaďáky, bagry a lidé.

Za čím jedeme?

Našel, čeká, až na něj přijde řada, ale lehká rána to nebude.
Našel, čeká, až na něj přijde řada, ale lehká rána to nebude.
lupa

Brněnský golfový resort Kaskáda patří k těm novým českým hřištím, která si prakticky ihned po svém otevření získala mimořádnou pozornost. Boduje úrovní služeb, komplexní vybaveností, ale hlavně kvalitou hřiště samotného.

Jedna z opticky nejhezčích - šestka kamenná.
Jedna z opticky nejhezčích - šestka kamenná.
lupa

Anglický architekt Jonathan Gaunt pokryl jamkami celé údolí a namaloval do něj řadu jezer a jezírek, proto dostalo hřiště jméno Kaskáda. Přirozeného tvaru terénu využil k modelaci tří devítek, o nichž se určitě nedá říci, že jsou rovinaté.

V pozadí pověstný těžce přístupný green třetí jamky na Železné.
V pozadí pověstný těžce přístupný green třetí jamky na Železné.
lupa

V červnu roku 2006 se otvírala první devítka – Dřevěná - možná nejrychleji postavené a otevřené hřiště v Evropě. Druhá devítka - Kamenná - byla dokončena na podzim téhož roku a v roce 2007 přibyla i ta třetí - Železná.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Protože jsme zde byli jen na jeden den a chtěli si užít hodně golfu, restaurace místního hřiště jsme nevyužili.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Byl to dost těžký úkol zkrášlení hřiště – v údolí byla původně pole a pár cest, kolem nichž stály staré ovocné stromy. Ty zčásti zůstaly, ale k nim přibylo na 6000 stromů nové výsadby, z nichž tři stovky dostaly jména podle svých sponzorů – z velké části hráčů. Ti zaplatili od 500 do 15 000 Kč za strom a mají tu kousek „svého“ – a taky svoje chráněnce navštěvují, poznají je podle tabulek se jmény. Akce „Zasaď si svůj strom“ se pro nesporný úspěch bude ještě znova opakovat.

Turnaje se sem jen hrnou – Kaskáda je nová, novinka s výbornou pověstí, a tak ji spousta promotérů chce zařadit do svého turnajového programu. Vedení hřiště tuto tendenci podporuje jen v omezené míře – jak už bylo řečeno, podstatnou část hracích časů stejně plní členové. Pro ně jsou letos nově koncipovány klubové turnaje – nemělo by tam jít tolik o výkonnostní golf a honbu za hendikepem jako dosud, Brněnští je chtějí pojímat víc jako společenskou událost pod heslem „bav se golfem.“

Ostatní informace

Členů je na Kaskádě 1300, takže není divu, že obsadí 75 % hracích časů. 200 dětí, 100 studentů, asi 200 seniorů, jimž se tady zpočátku říkalo „důchodci“, ale už získali svou vážnost. Tahle masa by skoro dokázala zaplnit hřiště sama, přesto tu probíhá řada turnajů klubových, komerčních i špičkových, od extraligy až k finále české PGA tour – Repromeda cup. Ten loni při svém druhém ročníku zažil premiérový přímý televizní přenos – mezník v postupu medializace českého golfu.
www.golfbrno.czDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
na golf
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Nejlepší místa v okolí

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Česká
(vzdálenost od místa: 3.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Bavte se golfem! – Kaskáda neboli Jinačky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace