Balinské údolí

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Z Velkého Meziříčí směrem na Uhřínov po asfaltu, před kopcem uhneme na cestu doleva. Říčku Balinku budeme mít celou cestu po levé ruce. Říčka si tu vytvořila vlastní "kaňon" místy i 2 metry hluboký. To je dáno značným kolísáním průtoku vody. Nabízí se množství zastávek, k některým vybízejí i informační tabule. Nejzajímavější část údolí je do 1. vesničky, do Balin. Odtud se vydáme buď přes řeku doleva a do kopce, který nás vyvede až k silnici č. 360 Třebíč-Velké Meziříčí a nebo do stráně po pravé ruce taktéž do kopce, který nás vyvede k silnici Uhřínov-Velké Meziříčí. Nemáme-li s sebou nevrlé děti, můžeme z Balin pokračovat údolím až do Uhřínova a na výše uvedenou silnici se napojit zde.

Za čím jedeme?

Na jaře zde můžete při troše štěstí narazit na ledňáčka.

Vlastně z Uhřínova můžete pokračovat k dalším místům, třeba do Měřína, Svatoslai atd.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Něco do krku jedině na začátku ve Velkém Meziříčí nebo až v Uhřínově, ale tam se budete muset vyškrábat do kopce navíc wink a navíc nemám info o otevřenosti a nabídce v místní hospůdce.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Silnička z Uhřínova vyžaduje pěkný záběr do kopce, ale jakmile se dostaneme na rozcestí, doporučuji v údolí podhuštěné kola natvrdo dohustit. Silnička je nově opravená a ke svižné jízdě dolů přímo vybízí.

Ostatní informace

Cena se může různit od toho, jak s kolem zacházíme. Někdy nic, jindy třeba 2 ztracené matičky. Po dešti (tady i týden i déle :P) zde určitě získáme blato.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Oslavice
(vzdálenost od místa: 1.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Balinské údolí

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace