Babí lom, Stražovják, Babylon či Strážovský vrch?

Tipy na výlet, Slovácko
Kam a jak jedeme?

Vysílač na vrcholu Babí lom
Vysílač na vrcholu Babí lom
lupa

Tento kratší půldenní výlet (10 km) zahájíme v Kyjově, odkud se nejprve linkou 106 nebo 661 svezeme do blízkých Strážovic. Z obce zahájíme stoupání po žluté pěší trase na vrchol Babí lom k vysílači. Dále sejdeme do obce Sobůlky (po zelené) a odtud přes rozcestí Kameníky a Čtvrtě se vrátíme po žluté značce do Kyjova.

Za čím jedeme?

Vysílač na vrcholu Babí lom
Vysílač na vrcholu Babí lom
lupa

Strážovice - v obci najdeme menší zámeček, původně tvrz ze 1.století, která byla renesančně a později barokně upravena. V 19.století získali zámeček Lichtenštejnové a od té doby sloužil jen jako hospodářské stavení a úřednické byty, 2.patro sloužilo částečně jako sýpka.

Směrovník na kótě Babí lom
Směrovník na kótě Babí lom
lupa

Babí lom - tento nejvyšší vrch Kyjovska (417m) nese hned několik názvů. Jako poslední správné a v nových mapách uváděné jméno je právě "Babylon". Na jeho vrcholu je masivní vysílač Českých radiokomunikací. Z kóty jsou daleké výhledy, zejména jižním směrem a také na město Kyjov.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Výhled na hřeben Ždánického lesa
Výhled na hřeben Ždánického lesa
lupa

S občerstvením je vhodné vyčkat až do závěrečného Kyjova, možností je nespočet, zejména na náměstí pizerie nebo např. restaurace a hotel Slavia. Pohostinství je také v Sobůlkách, avšak neleží přímo na značené trase.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Textační místo v Sobůlkách
Textační místo v Sobůlkách
lupa

Rozhledy z vrcholu jsou rozhodně magnetem číslo jedna, lze vidět na hřeben Ždánického lesa, na jihu na Slovensko až k Malým Karpatům, na východní straně také Chřiby a město Kyjov jako na dlani.

Ostatní informace

Vysílač neslouží zároveň jako rozhledna, není tedy přístupný. V zámečku ve Strážovicích leží v současnosti obřadní síň, za zmínku stojí klasicistní malby v interiéru.

Obec Sobůlky, v pozadí Chřiby
Obec Sobůlky, v pozadí Chřiby
lupa

A opět jako u všech ostatních příspěvků bych Vás rád požádal, aby pokud narazíte na nesrovnalosti turistického značení v terénu (nedostatečné značení, poškození kácením, vandalismus, chybějící, zohýbané směrovky či směrovky s neplatným textem), abyste mne o takových skutečnostech informovali - vyplněním krátkého formuláře na stránce http://www.turistickeznaceni.cz/. Já nebo moji kolegové uvedeme pak vše do pořádku v co nejkratším možném termínu. Díky.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kyjov
(vzdálenost od místa: 4.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Babí lom, Stražovják, Babylon či Strážovský vrch?

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace