Babí lom

Tipy na výlet, Brno a okolí
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Babí lom
Rozhledna Babí lom
lupa

Krátký, i když v některých ohledech poměrně namáhavý výlet v okolí Brna se hodí pro ty víkendy, kdy se najednou udělá venku krásně a máte chuť někam vyrazit. Tak proč ne na jednu z nejbližších rozhleden...

Klášter Vranov
Klášter Vranov
lupa

Autobusem MHD se dopravíme do Vranova, ležícího severně od Brna. Odsud se vydáme po červené turistické značce směrem k Rozcestí U Jelínka. Projdeme skrz obec a následně nás čekají lesní cesty a stezky.

Rozcestí kousek od rozhledny
Rozcestí kousek od rozhledny
lupa

Od Jelínka pokračujeme stále po červené značce k lelkovadlu, kde si můžeme zachytat lelky, pokud na to máme zrovna chuť. A pak už nás čeká táhlé stoupání k rozcestí kousek od rozhledny.

Výhled
Výhled
lupa

Z Rozcestí Babí lom to máme k rozhledně ještě asi 400 metrů - ale jedná se o nejnáročnějších 400 metrů z celé trasy. Cesta totiž vede po skalnatém úzkém hřebeni, kdy člověk musí překonávat nejen ostré kameny, ale také ho čeká nejrůznější přelézání, vylézání a podobné aktivity.

Po ujití této části trasy si rádi odpočineme na rozhledně. Od ní ještě musíme slézt po skalách pod hřeben - a pak už nás čeká cesta z kopce do Lelekovic, kde trasa končí.

Celková délka trasy je 5,5 km, ale díky přechodu po hřebeni se může čas strávený na tomto výletě pěkně protáhnout. Ale komu by to vadilo...

Za čím jedeme?

Jdeme hlavně za rozhledy z Babího lomu, můžeme ale vyrazit také do kláštera ve Vranově.

A za čím jdeme především, je přechod hřebene k rozhledně Babí lom - to je totiž nezapomenutelný zážitek.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Model hradu Lelekovice
Model hradu Lelekovice
lupa

Protože jsme trasu šli několikrát v různých směrech a z různých výchozích bodů, jedli jsme jak ve Vranově, např. v restauraci pod kostelem nebo v penzionu Na gruntě, tak v Lelekovicích v restauraci Babí lom.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nádherný, i když opravdu namáhavý, je přechod hřebene. Za zmínku rozhodně stojí i lelkovadlo. Viděli jste někdy lelky? Pokud ne, tady máte příležitost...

Ostatní informace

Rozhledna je otevřena celoročně, vstup se neplatí. A výhled do kraje stojí za tu námahu.Další informace

Hodnocení:
1907. místo
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Adamov zastávka
(vzdálenost od místa: 2.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Babí lom

07.10.2011 18:04
Chodím sem od malička. Pěkný výlet a když se vydaří počasí i výlet.. jenom to malé zábradlí nahoře mi nedělá moc dobře ;o)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace