Atmosféra Vánoc – Muzeum Betlémů Karlštejn

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko




Kam a jak jedeme?

vstupenka
vstupenka
lupa

Blíží se čas Vánoc a s ním i spojené nakupování dárků, pečení vánočního cukroví a mnohé další aktivity, které nás zaměstnávají po celý listopad a prosinec. Někteří z nás jsou tak zabraní do tohoto vánočního kolotoče, že nemají ani čas zastavit se a navštívit místa, která jsou pro navození atmosféry vánoc jak dělané. Za jedno takové místo, se dá považovat Muzeum Betlémů, které se nachází nedaleko královského hradu Karlštejna. Udělejte si proto čas a navštivte toto jedinečné muzeum a oddejte se plně vánoční atmosféře, ještě předtím než se zcela ponoříte do víru Vánoc.





Jak k muzeu?

Autem: auto nechte na centrálním parkovišti. Cena celodenního parkování je 80 Kč. Poté se vydáte směrem na Hrad Karlštejn. Muzeum se nachází asi tak v půlce cesty na hrad.

Vlakem: do vlakové stanice Karlštejn a odtud po ukazatelích směrem na Hrad Karlštejn. Poté co začnete stoupat na Karlštejn narazíte asi tak v půli cesty na muzeum.

Za čím jedeme?

Muzeum se nachází v barokní budově z 18. století, která v dřívějších dobách sloužila jako fara. V muzeu se nachází několik opravdu jedinečných exponátů. Jedním takovým exponátem je největší pohyblivý betlém u nás. Nachází se v podkroví objektu a rozkládá se na ploše 80 m2. V jeho vrcholu se tyčí model Karlštejna a celý betlém je tvořen 46 dřevěnými figurami. Při návštěvě tohoto jedinečného modelu si poslechnete kromě Karlštejnských pohádek i tóny české hymny. Krom tohoto modelu, zde budete moci shlédnout několik pohyblivých exponátů, perníkové betlémy, chlebové Ježíšky. Některé z exponátů jsou až 150 let staré. Mezi nejstarší se řadí exponát, který zachycuje Ježíška při obřízce.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo a pití jsme měli sbalené s sebou do batůžku. V okolí Karlštejna je občerstvení drahé z důvodu velké návštěvy zahraničních návštěvníků.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Při návštěvě muzea betlémů, jsme se příjemně naladili na notu Vánoc. Návštěvu jsme spojili s prohlídkou hradu Karlštejn(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/klenot-mezi-ceskymi-hrady-hrad-karlstejn.html) a návštěvou Lomů Amerika, které jsou naprosto okouzlující (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/cesky-grand-canyon-lomy-amerika.html).

Pokud si domluvíte návštěvu předem je možné také absolvovat prohlídku Domu hodin (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/soucasnost-a-minulost-hodin-dum-hodin-karlstejn.html)

Ostatní informace

Otevírací doba:

4. leden – březen, říjen, listopad: soboty a neděle od 10:00 do 17:00

duben – červen, září: úterý až neděle od 10:00 do 17:00

červenec – srpen, prosinec: pondělí až neděle od 10:00 do 17:00

Vstupné:

Dospělí: 45 Kč

Děti, studenti, důchodci: 30 Kč

Rodinné vstupné: 90 Kč



Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlštejn
(vzdálenost od místa: 1.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Atmosféra Vánoc – Muzeum Betlémů Karlštejn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace