Armádní muzeum Žižkov

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Na úpatí vrchu Vítkova, v Praze 3, ŽIžkově se nachází od roku 1929 Pámátník osvobození, dnes přejmenovaný na Armádní muzeum. K muzeu se dostanem MHD a to: Metro trasa C nebo B na stanici Florenc, odtud autobusem č. 133 nebo 175 do stanice U Památníku.

Za čím jedeme?

lupa

Expozice Armádního muzea jsou věnovány české a československé státnosti. V muzeu se nachází stálá expozice zaměřená na vojenské události vztahující se ke vzniku Československa a k historickým událostem od roku 1918 až 1938, dále na období 2. světové války až po protikomunistický odboj po roce 1948. Historické exponáty jsou umístěny ve třech sálech. Čtvrtý sál je využíván pro tématické výstavy. V současné době je v něm umístěna výstava pod názvem Pod křídly Sokola, věnovaná historii a současnosti sokolského hnutí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

V okolí muzea je spousta příležitostí k občerstvení. V samotném muzeu žádná forma občerstvení není. Nově je otevřena kavárna ve druhém nadzemním podlaží Národního památníku na Vítkově s expozicí Křižovatky české a československé státnosti.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Velmi zajímavými exponáty muzea, zvláště pro mužské návštěvníky jsou historické vojenské stejnokroje, jako například uniforma velitele čs. vojenské jednotky na Středním východě a pozdějšího gen. Karla Klapálka nebo prezidenta čs. exilové vlády Edvarda Beneše a dalších významných osobností.

Ostatní informace

Muzeum je možné navštívit denně mimo pondělí, v čase od 10:00 do 18:00 hodin. Vstup zdarma.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 0.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Armádní muzeum Žižkov

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace