Arabela na zámcích

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Asi neexistuje člověk, který by neznal pohádku o Arabele. Pojďte navštívit putovní výstavu Arabely a vraťte se do dětských let a aspoň na chvíli zapomeňte na starosti běžného života. Pokud se rozhodnete navštívit putovní výstavu Arabely, shlédnete 50 kostýmu ze série Arabela (1979 – 80) a Arabela se vrací aneb Rumburk králem Říše pohádek (1990 – 93).

Za čím jedeme?

Uvidíme zde kostýmy nejen princezny Arabely s celou královskou rodinou, ale i kostým Rumburaka, Fantomase,černokněžníka Viga a pana Pompa.

Jsou zde také k vidění rekvizity ze seriálu křišťálová koule (umožňuje vidět co dělá kdokoli na koho si jen vzpomeneme), cestovní plášť (umožňoval cestovat mezi říší pohádek a lidským světem),kouzelný zvoneček (přivolal čaroděje, který splnil přání), kouzelný hrneček (vařil kaši), královská koruna a žezlo a nakonec nesmím zapomenout na kouzelný prsten (splnil jakékoli přání).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se dá restauracích nebo v kavárnách na zámcích.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbila zahrádka pana Pompa a kostým Fantomase

Ostatní informace

Výstava se konná na zámku Horšovský Týn v době od 2.6. - 30.7.2010. V erbovním sále zámku, zámek je otevřen mimo pondělí od 9-17.

Od srpna do září se výstava usídlí na Zámku v Novém Městě nad Metují. Bude probíhat v Galerii pod Žebrovkou. Návštěvní doba zámku je v srpnu od 9 - 17 a v září út-ne od 9 - 17.

Poslední letošní zastávka bude na zámku Loučeň od 2. října do 28. listopadu, zámek je otevřen pouze o víkendech od 10 - 17.

Vstupy:

dospělý - 60 Kč

děti, studenti a senioři - 40 Kč

děti do 6 let - 10 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Arabela na zámcích

arabela
29.09.2010 00:04
skvělej Tip....

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace