Andy Warhol a Československo

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

V Galerii Dvorak Sec Contemporary, která se nachází v centru Prahy, bude ve čtvrtek zahájena výstava nazvaná Warhol a Československo.

Tato výstava má přiblížit divákovi Warholův východeslovenský prapůvod a myšlenku zda jeho tvorbu nějak ovlivnila bývalá vlast jeho rodičů.

Základním "kamenem" výstavy je kniha Michala Cihláře a Rudo Prekopa "Andy Warhol a Československo". V této knize autoři ukazují umělcova díla z pohledu možné inspirace východoevropskou kulturou.

Za čím jedeme?

Andy Warhol (1928 - 1987) byl americký malíř, filmový tvůrce, grafik, autor a vůdčí osobnost americké větve pop artu.

Jeho rodiče pocházeli z Rakouska - Uherska z vesničky Miková. Vystudoval designový obor na Carnegieho technologickém institutu v Pittsburghu. Po úspěšném absolvování se odstěhoval do New Yorku a zde odstartoval svou velmi úspěšnou kariéru ilustrátora.

Během 60. let se z Warhola stal jeden z nejlepších amerických umělců. Začal malovat známé značky (např. Coca - Cola), celebrity (např. Marilyn Monroe) a založil si vlastní studium "The Factory".

Velmi úzce také spolupracovat s americkou rockovou skupinou Velvet Underground, které dělal manažera a produkoval jejich první album. Kromě hudby zapůsobili i obalem desky na kterou vyobrazil žlutý banán s nápisem "Pomalu oloupejte a uvidíte". Toto autorovo dílo je velmi známé.

Warhol byl jedinečný umělec, který svou tvorbou ovlivnil mnoho generací a stal se vzorem pro mnohé.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Občerstvení lze zakoupit kdekoliv v Praze je jen na vás na co zrovna dostanete chuť.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Tvorba Andyho Warhola je jedinečná a proto si myslím, že každá výstava, která nám tohoto umělce může přiblížit, by neměla ujít naší pozornosti.

Ostatní informace

Galerie je otřevřena od pondělí do pátku v době od 10:00 do 18:00

Výstava by zde měla probíhat od 20.1.2011 do 27.2.2011Další informace

neumístěno
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 1.05 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Andy Warhol a Československo

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace