Andělské louky v Rejcharticích

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Díla jsou zatím v plenkách
Díla jsou zatím v plenkách
lupa

Dorazil jsem sem víceméně náhodu (jel jsem do Hanušovic), ovšem když už bylo vidět první tvůrce, ani mě nepřekvapilo že prvního koho potkám je známý šumperský všeumělec Tomáš Wurst.

Do Rejchartic není problém dojet na kole (pro obyvatele údolí Desné, odbočka v Rapotíně). Dřevosochání, akce o kterou se jedná, může být i zastávkou pěšího výletu – např. po výstupu na Městské skály, prochází tudy modrá TZ os Šumperka, z opačné strany není zas tak daleko do Velkých Losin.

Za čím jedeme?

Všudypřítomný Tomáš Wurst
Všudypřítomný Tomáš Wurst
lupa

Jak nedávno po návštěvě tuším, že bludovské akce poznamenal kolega Marek, každá obec se chce zapsat do širokého podvědomí konáním nějakého sympozia. Jak se lze dozvědět z webu, v tomto případě je to hlavně iniciativa několika víceméně šumperských výtvarníků – dřevosochařů.

Slovo dalo slovo a další dřevosochařská akce se koná v těchto dnech v Rejcharticích nedaleko Šumperka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

O občerstvení snad nouze nebude, mimo to v budově obecního úřadu je k dispozici hospoda.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Jak účastníci slibují, díla vytvořená při sympoziu by měla v budoucnu ozdobit louky v okolí horské vísky. Jestli se mi některé dílo bude líbit zatím nemůžu posoudit, zatím jsou díla v rozpracovaném stavu. Ovšem nápad s okolními loukami se mi zdá zdařilý, sochy tak nebudou k vidění jen během týdne akce, ale zájemce je bude moci zhlédnout i jindy.

Ostatní informace

lupa

Celá akce vyvrcholí v sobotu 20.7.2013 ve 14 hodin vernisáží hotových děl. Samotná vernisáž bude zdarma, ovšem součástí akce bude i nějaké kulturní vystoupení, prodej řezbářských výrobků apod. Mimo to, poloha Rejchartic v údolí pod Smrkem a Kozí skalkou je natolik půvabná, že stojí za návštěvu i bez nějaké akce.

P.S. Na vernisáž jsem dorazil. Andělé se vskutku vyvedli, po konečné instalaci budou určitě ozdobou okolí Rejchartic. A pokud Tomáš Wurst nelhal, sochaři vše vytvořili zcela zdarma, pak klobouk dolů. I když jak tedy bylo řečeno, díky sponzorům (obchod s vínem) umělci snad příliš nestrádali.

www.andelskelouky.wz.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rapotín
(vzdálenost od místa: 4.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Andělské louky v Rejcharticích

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace