Andělské louky podruhé (ačkoliv poprvé)

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Andělské louky 2014
Andělské louky 2014
lupa

Po návratu z rockové show jsem potřeboval poněkud pookřát, tudíž sednu odpoledne na kolo a jedu se podívat do Rejchartic, což je dnes spíš malá horská víska nad Rapotínem u Šumperka. Mimo to jsou Rejchartice dostupné i místní autobusovou dopravou, ale není problém sem dojít i pěšky po turistických značkách od Šumperka nebo Velkých Losin.

Za čím jedeme?

Kulturní akce
Kulturní akce
lupa

Není to úplně obvyklé abych se opakoval, ale loňský ročník byl vlastně zkušební neboli nultý a zřejmě díky úspěšnosti získal i sponzorství významných institucí či firem tudíž dřevosochařské sympozium Andělské louky je již téměř pravidelnou akcí.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Andělské louky
Andělské louky
lupa

Vzhledem k přítomnosti hospody U Procházků v budově OÚ nedaleko samotného dějiště akcí není třebas místo pro svačinku hledat, ačkoliv se tedy jedná o normální putyku, ale akce zřejmě návštěvníka zas tak nevyčerpá.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přichystaný materiál
Přichystaný materiál
lupa

Už loni jsem si posteskl,že s akcemi, které se nazývají Dřevosochání se u nás roztrhl pytel a vesnice která nic podobného nemá, jakoby nebyla. Nicméně rejchartická akce mě celkem potěšila, snad umístěním v údolí mezi kopci, takže i vlastně příjemným místem odpočinku v kopcovitém terénu, snad i v tom, že díla. Která v nultém ročníku neopustila louku poblíž zdejšího kostela Archanděla Michaela. Andělské téma bylo snad i záměrně právě díky zdejšímu svatostánku, zasvěceného jednomu z velkých Andělů. Letošní akce probíhá v týdnu od 14.7.2014 do soboty 19.7. 2014, kdy odpoledne za probíhajícího kulturního programu má dojít ke slavnostnímu odhalení všech děl. Podle sdělení (momentálně sedících) umělců budou v pátek 18.7. probíhat již instalace soch v terénu, do té doby můžeme tradičně pozorovat při jejich díle na Rejchartickém rynku.

Ostatní informace

Umělci při poradě i s první pomocí
Umělci při poradě i s první pomocí
lupa

Vstupné je tradičně dobrovolné nebo nulové, kromě samotné vernisáže budou zřejmě i drobná díla účastníků. Pokud dojde k naplnění záměrů pořadatelů akce, má v budoucnu dojít k propojení venkovní galerie dřevěných soch u Šumperka, lépe řečeno v Městském lese u Tulinky (Pohádkový les) s Andělskými loukami v Rejcharticích postupnou přeměnou okolí modré turistické značky mezi oběma místy v galerii dřevěných výtvorů.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody, na kole
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rapotín
(vzdálenost od místa: 4.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Andělské louky podruhé (ačkoliv poprvé)

15.07.2014 10:51
Nezbývá mi, než před autorem článku smeknout. Po čtyřdenním maratonu MOR ve Vizovicích jsme ještě v pondělí dobyli rozhlednu Vartovna, město Loštice a jeden nepřístupný zámek. Já jsem si pak dal s rodinou pivko, Andělskou louku nenavštívil a raději odpočíval (snad mě trošku omlouvá fakt, že jsem návrat z Vizovic odřídil). A do Rejchartic si zajedu asi až v pátek.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace