Adršpašsko-teplickými skalami - srovnání

Tipy na výlet, Kladské pomezí a Broumovsko
Kam a jak jedeme?

na Střmen
na Střmen
lupa

Vydali jsme se prozkoumat Adršpašsko - Teplické skály. První jsme přijeli autem do Teplic nad Metují. Tady se nachází velké placené parkoviště pro auta a odtud se i vychází na okruh Teplickými skalami, které jsou zpoplatněné - 50 Kč. Celý okruh po teplických skalách je kolem 10 km.

V Adršpachu jsme také zaparkovali autem na placeném parkovišti a vydali se na okružní cestu Adršpašskými skalami za 60 kč. Tento okruh má tak kolem 5 km.

Oba dva okruhy jsou otevřené od 8 - 18 h.

Za čím jedeme?

výhled z Střmenu
výhled z Střmenu
lupa

Teplické skály jsou krásnou procházkou po lese. Kolem jste obklopeni pískovcovými velikány a v každém z nich hledáte tvar něčeho - živého či neživého. Panuje tu klid a pohoda. Určitě si vylezte na zříceninu hradu Střmen. Po zdolání 100 strmých schodů se naskytne nádherná podívaná na vrcholky skal. Pro ty, kdož se bojí výšek, tuto podívanou nedoporučuji. Mezi nejznámější skalní tvary patří Lední medvěd, Koňská hlava, Strážní věž, Velké chrámové náměstí.

Koňská hlava
Koňská hlava
lupa

Adršpašské skály už jsou hodně komerční. Všude samá skupinka Poláků, Němců a různě hovořící rádoby turistů. A pokud na takovou skupinku narazíte, raději počkejte až přejdou, jinak můžete mít pokazenou celou prohlídku. Vychutat si atmosféru v úzké chodbě mezi skalami, tak na to potřebujete klid. Jsou upravené, takže chodíte po vysypaných chodníčcích. Mezi nejznámější skalní útvary patří: Milenci, Džbán, Starostka a Starosta, Koberce. Další atrakcí je tady i projížďka po lodičce, ale ta je také zpoplatněná.

Lední medvěd
Lední medvěd
lupa

Z Teplických skal se dá pěšky projít až do Adršpašských. Z Teplických skal se vydáte U roklin a dále po modré značcedo Vlčí rokle. Ke vstupu do Adršpašských skal to jsou od Roklin 4 km. My měli auto, tak jsme museli do obou samostaně. Po obou "skalách" chodí "strážci" a pokud nebudete mít vstupenku, můžou po vás požadovat její zakoupení.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Před skalami na placených parkovištích je spousta stánků s rychlým občerstvením.

Džbán
Džbán
lupa

My jsme byli ubytovaní v Červeném Kostelci v divadle. Trávili jsme tady týdenní dovolenou a toto byl jeden z mnoha výletů po tomto kraji. Ubytování bylo super za 200 Kč, i s kuchyňkou a vlastním sociálním zařízením.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Starosta a starostka
Starosta a starostka
lupa

Oboje skalní města jsou facinující podívanou. Pokud vám bude svítit sluníčko, nebudete mít za zády uřvanou skupinku polských návštěníků, kterých to evidentně nezajímám, strávíte tady krásný celý den.

Ostatní informace

Teplické skály otevřeno duben-říjen denně včetně svátků od 8.00 hod. do 18.00 hod., vstupné 60 Kč dospělí

Adršpašské skály otevřeno celoročně. Zimní sezóna Po - Ne od 8.30 do 16.00 hod., Letní sezóna Po - Ne 8.00 - 18.00 hod., vstupné 60 Kč dospělí.

Milenci
Milenci
lupa

Plavba po skalním jezírku:
V provozu od května do konce října. (Za příznivého počasí může být provoz zahájen už v dubnu)
Provozní doba: od 9.00 do 17.00 hod.

Vstupné: ( na osobu od 6 let)30,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Teplice nad Metují
(vzdálenost od místa: 0.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Adršpašsko-teplickými skalami - srovnání

04.09.2015 22:41
souhlas

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace