klášter Emauzy

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,

lupa

tentokrát Vás zavedu na místo s pohnutou historii,do kláštera Emauzy v Praze. Nachází se nedaleko Karlova náměstí a dostanete se sem metrem "B" do stanice Karlovo náměstí-výstup Karlovo náměstí.Odtud Vás povede informační systém směr Emauzy. Hlavní vchod je z ulice Vyšehradská u kdysi moderní budovy MHMP.

Za čím jedeme?

lupa

Klášter Emauzy založil v roce 1347 Karel IV. Až do roku 1941 zde byl klášter a pak objekty zabavila německá okupační armáda za účelem vojenského lazaretu. V únoru 1945 byl klášter po náletu poničen. Pak částečně opraven a od 50.let 20.století zde sídlily různé organizace Akademie věd. V roce 1964 byly vystavěny dvě betonové věže kostela a na jejich špice umístěny zlaté hroty.Tyto věže jsou nepřehlédnutelnou dominantou kláštera a jsou vidět zdaleka. V roce 1990 byly objekty navráceny Benediktýnům a započala nekonečná rekonstrukce. Dnes zde uvidíte Křížovou chodbu s nádhernou klenbou a zbytky malířské výzdoby, dobové fotografie kláštera, Císařskou kapli a kostel, který působí dost moderně a prázdně. Má ale také svůj půvab.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Jelikož se jedná jen o vycházku,ubytování netřeba.Na jídlo, bych Vás pozval do restaurace "U pomníku", na Palackého náměstí,které se nachází kousek od kláštera Emauzy.Velmi dobře tu vaří za dostupné ceny.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Celý klášter působí velice tajemně a je vidět,že se tu stále něco děje.Jsou zde i koncerty.

Ostatní informace

Otevřeno mají celoročně ve všední dny od 11 do 16 a v období VI-IX-také v So+Ne od 11 do 17

vstupné-dosp. 30 .- , děti,stud., důch. - 20 .-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Smíchov severní nástupiště
(vzdálenost od místa: 1.57 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu klášter Emauzy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace