Broumovské stěny - ze Slavného na Hvězdu a zpět

pěší trasa, Kladské pomezí a Broumovsko
Slavný, parkoviště
Nad Slavným
Odbočka k vyhlídce
Vyhlídka do Zaječí rokle
Odbočka ke hřibům
Vyhlídka na Čertovu tchýni
U Ovčína
Ovčín a vyhlídka Modrý kámen
Rozcestí ČŽ
Nad roklí
Supí hnízdo
Hvězda, parkoviště
Hvězda, kaple
Nad Kovářovou roklí
Kovárna
Setonova studánka
Kovářova rokle, dolní rozcestí
Linhartova stezka
Suchý Důl, bývalá myslivna
U Krásných smrků
Nad Slavným
Slavný, parkoviště
Slavný, parkoviště Asfalt 0 km
 

Na parkovišti necháme auto, přečteme si informační tabuli a vyjdeme 200 metrů do mírného kopce k rozcestí Nad Slavným (foto 1).

Nad Slavným 0.28 km
 

Přes pastvinu dojdeme k řídkému lesu, kde je už vidět množství skalních hřibů (foto 2). Dojdeme k odbočce na vyhlídku do Zaječí rokle.

Odbočka k vyhlídce 0.57 km
 

Směrová značka říká, že cesta je neznačená, na některých skalách ještě najdeme zbytky starých červených značek. Z odbočky je dobře vidět jeden z vrcholů Broumovských stěn, Velká kupa (foto 3).

Vyhlídka do Zaječí rokle 0.66 km
 

Stezka pokračuje strmým spádem jako neznačená na dno Zaječí rokle, my se raději jen pokocháme výhledem na skály (foto 4) a vrátíme se zpět na červenou. Po ní ujdeme doprava pár metrů k další značené odbočce.

Odbočka ke hřibům 0.93 km
 

Ke dvěma slavným Slavenským hřibům (foto 5) se dostaneme snadno, je to pár desítek metrů. Popojdeme ještě trochu dále a dostaneme se k vyhlídce na skalní útvar Čertova tchýně (foto 6).

Vyhlídka na Čertovu tchýni 1.11 km
 

Vrátíme se zpět na hlavní cestu, po ní jdeme asi půl kilometru lesem přes mělkou rokli k rozcestí U Ovčína.

U Ovčína 1.59 km
 

Zde začíná žlutá odbočka dnem Ovčí rokle. Tato cesta snad není nikdy úplně suchá, ale po vydatnějších deštích je to tu na holínky. Na druhou stranu je to cesta velice hezká. Doporučuji proto (nemáte-li kvalitní boty) ujít cca 50 m. Pokud na tomto úseku nebudete čvachtat ve vodě, stezku projdete bez problémů. Pokud čvachtat budete, raději to vezměte oklikou ještě kousek po červené a pak po žluté z druhé strany.

Ovčín a vyhlídka Modrý kámen 2.01 km
 

Ovčín je uskupení skal na horním konci celé Ovčí "minirokle" (foto 7). Odtud vede krátký, leč místy náročný výstup na vyhlídku Modrý kámen, kde skála slouží jako zábradlí a odkud je výhled na Broumovsko.

Z Ovčína projdeme krátkou spojkou na hlavní červenou cestu.

Rozcestí ČŽ 2.25 km
 

Červená značka pak pokračuje stylem do kopce - z kopce lesem a mezi skalami takzvanou Strážní stezkou k rozcestí s další žlutou značkou Nad roklí.

Nad roklí 3.54 km
 

Stejný charakter má i další pokračování cesty až pod Supí hnízdo (foto 8 a 9).

Supí hnízdo 4.42 km
 

Na tuto vyhlídku (http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/supi-hnizdo-v-broumovskych-stenach) se opravdu vylézt vyplatí, rozhled je nádherný. Poté jdeme ještě pár metrů po červené (foto 10) a na rozcestí odbočíme vlevo po zelené značce. Ta nás úzkou stezkou mezi skalami horní části Kovářovy rokle dovede k parkovišti pod Hvězdou.

Hvězda, parkoviště Asfalt 5.07 km
 

Pár metrů na vrchol.

Hvězda, kaple 5.25 km
 

Z ochozu kaple (foto 11) je rozhled na Broumovsko (foto 12) a vedle ní je turistická chata, kde se v sezoně dobře vaří. Místo jako stvořené na občerstvení před další cestou. Od kaple se po skalách (foto 13) vydáme k rozcestí Nad Kovářovou roklí.

Nad Kovářovou roklí 5.82 km
 

Pohled od rozcestí do rokle je nádherný (foto 14), vlastní sestup po kamenech je trochu náročnější. Po necelých 500 metrech dojdeme k odbočce k jeskyni Kovárna (foto 15).

Kovárna 6.39 km
 

Do jeskyně se podíváme (foto 16) a pokračujeme v sestupu k Setonově studánce (viz http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/setonova-studanka-pod-kovarovou-rokli). U studánky je rozcestí se žlutou značkou na tzv. Pánově cestě.

Setonova studánka 7.03 km
 

Následuje 160 metrů k odbočce modré značky.

Kovářova rokle, dolní rozcestí 7.19 km
 

Dlouho jsme nešli do kopce, tak si to nyní zkusíme. Odbočíme do lesa po modré značce. Stezka nás povede zčásti lesem kolem trampské chaty (foto 18 a 19) a zčásti po kraji lesa s výhledem (foto 20).

Linhartova stezka 8.4 km
 

Po necelých dvou kilometrech zahne stezka vpravo a co jsme vystoupali, zase sejdeme dolů po okraji Hruškovy rokle (foto 21 a 22) k rozcestí Suchý Důl, bývalá myslivna (foto 23).

Suchý Důl, bývalá myslivna 9.07 km
 

A zase do kopce. Krátký úsek společné zelené a žluté značky podél potoka Ledhujka k místu zvanému U Krásných smrků (foto 24). Bohužel, moc jich tu nezbylo.

U Krásných smrků 9.28 km
 

Zelená značka vede dále údolím Ledhujky (foto 25), později okrajem lesa stále do kopce k rozcestí Nad Slavným.

Nad Slavným Asfalt 10.27 km
 

Na rozcestí se ještě jednou rozhlédneme po kraji (foto 26) a sejdeme k autu na parkovišti.

Slavný, parkoviště 10.54 km
 

Pokud byste toužili ještě po nějakém občerstvení, kousek níže po žluté značce je výletní hospůdka, pro náročnější  je u ohybu silnice připraven penzion Majka.

Výškový profil trasy


Popis trasy

1-Rozcestí Nad Slavným
1-Rozcestí Nad Slavným
lupa

Toto je asi základní trasa pro ty, kteří chtějí poznat nejznámější místa Broumovských stěn. Uvidíte proslulé skalní hřiby (viz zde), Ovčí a Hruškovu rokli, Supí hnízdo, Kovářovu rokli a samozřejmě Hvězdu. Nástup na trasu je možný kromě Slavného i na Hvězdě nebo z Hlavňova. Trasa se různě prolíná s dalšími zde popsanými trasami (http://www.turistika.cz/trasy/police-nad-metuji-kovarova-rokle-hvezda-a-pres-supi-hnizdo-zpet, http://www.turistika.cz/trasy/police-nad-metuji-suchy-dul-ovcin-a-zpet a http://www.turistika.cz/trasy/slavny-zajeci-rokle-bozanovsky-spicak-signal-rerisny-slavny) a je samozřejmě možné je vzájemně kombinovat.

Délka trasy je cca 12 km, její náročnost bych označil za střední. Do Slavného se dostanete autem, hned za osadou je velké parkoviště. Podobně i na Hvězdě.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka trasy:
10.468 km
Náročnost:
střední náročnost
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Broumov
(vzdálenost od místa: 5.28 km)
Datum: Čas:
Slavný, parkoviště Nad Slavným Odbočka k vyhlídce Vyhlídka do Zaječí rokle Odbočka ke hřibům Vyhlídka na Čertovu tchýni U Ovčína Ovčín a vyhlídka Modrý kámen Rozcestí ČŽ Nad roklí Supí hnízdo Hvězda, parkoviště Hvězda, kaple Nad Kovářovou roklí Kovárna Setonova studánka Kovářova rokle, dolní rozcestí Linhartova stezka Suchý Důl, bývalá myslivna U Krásných smrků Nad Slavným Slavný, parkoviště

Diskuse k trase Broumovské stěny - ze Slavného na Hvězdu a zpět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace