Solární ohřev Pyramida - test

Solární ohřev PYRAMIDA
Solární ohřev PYRAMIDA
lupa

Sice tento "test" není přímo z oblasti turistiky, ale předpokládám, že i mezi turisty se najde dost majitelů bazénů, kteří řeší ohřev bazénové vody. Protože jsem k tomuto výrobku v době kdy jsem uvažoval o jeho pořízení nenašel na netu žádné informace od konkrétních uživatelů - rozhodl jsem se případným zájemcům sdělit své zkušenosti. Solární ohřev Pyramida používám u nadzemního bazénu o objemu cca 9 m3, který je mimo dobu koupání krytý solární (bublinkovou) plachtou. Dle návodu je ohřev určen pro bazény do 7,5 m3 - při tomto objemu výrobce udává, že lze při dobrých slunečních podmínkách zvýšit teplotu vody až o 6 stupňů Celsia. Vzhledem k vyššímu než doporučenému objemu vody a "nespolehlivosti" slunečního svitu jsem byl při nákupu mírně skeptický - ale zbytečně :o)! Po cca 3 týdnech používání mohu konstatovat, že solární ohřev Pyramida funguje k mé plné spokojenosti a za současných klimatických podmínek je teplota vody ve výše uvedeném bazénu vyšší cca o 3 stupně, než kdyby tento ohřev nebyl použit!!!

Připojení k filtraci je snadné a součástí dodávky je i propojovací hadice a upevňovací spony. Pro větší bazény lze zapojit 2 ohřevy za sebe.

Jako jednu z předností bych uvedl relativně kompaktní rozměry, které umožňují snadnou manipulaci (např. oproti "deskovým" systémům) a fakt, že není třeba dokupovat žádné další hadice.

Závěr: pokud chcete mít o něco teplejší vodu v bazénu a užít si tak častější koupání - tento solární systém vám v tom pomůže!

Ohřev na český trh dodává firma Marimex - viz: http://www.marimex.cz/zbozi/marimex-solarni-ohrev-kruhovy resp. http://www.ekosun.cz/

Další informace

Typ testu:
vybavení

Diskuse k testu Solární ohřev Pyramida - test

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo