restaurace Ambiente Brasileiro

Rady, Praha
Když jsem byl pozván poprvé do pražské restaurace Ambiente Brasileiro, která je známá tím, že zde můžete konzumovat za jednu cenu kolik chcete (včetně předkrmů, salátů a příloh), nesmírně jsem se těšil na kulinářský zážitek. A moje návštěva splnila očekávání. Máte zde možnost ochutnat z 15 - 20 druhů různě připravovaných mas, v to nepočítám rozmanitou nabídku čerstvých ryb a darů moře, z příloh osobně doporučuji např. smažený banán či grilovaný čerstvý ananas.

Způsob podávání jídla se zde jmenuje: Churrasco [šuhasko] Rodizio [rodýzjo].

Ale co to znamená v překladu? Dovoluji si použít informace přímo ze stránek podniku:

„Churrasco je způsob přípravy různých druhů mas, zejména však hovězího, ve speciálním grilu, který opéká velké či malé kusy nabodnuté na speciálním špízu. Maso se během opékání průběžně okrajuje. Tento způsob stravování pochází z jihoamerických pastvin, kde tzv. "gaučové" (jihoameričtí kovbojové - pastevci) tímto způsobem připravovali maso u ohniště.

Rodizio je způsob servírování masa, při kterém tzv. "churasqueros" (šuhaskejro je profesí něco mezi číšníkem a kuchařem, který maso sám griluje i servíruje) chodí mezi stoly a odkrajují masa ze špízu - přímo na talíř."

A jak to probíhá? Každý host má na stole papírové kolečko. Otočí-li jej zelenou barvou vzhůru, znamená to pro šuhaskejra jasný signál - doplnit talíř. Červená znamená - už dost, jsem plný.

Interiéry obou Restaurací jsou příjemné, měl jsem tu čest navštívit v průběhu několika let obě, personál byl vždy příjemný a ochotný.

A kolik zaplatíte za tuto nestřídmost :-)?

Cena je více než příznivá a je rozdělena podle doby, do kdy zaplatíte účet. Doba je rozdělena do 18 hodin nebo po 18. hodině.

- pokud budete konzumovat pouze ze salátového bufetu, pak cena je 255/285 Kč,

- pokud budete konzumovat ze salátového bufetu a využijete i Churrasco Rodizio, pak cena je 495/645 Kč.

Nápoje se hradí zvlášť.

Restauraci Ambiente Brasileiro naleznete v Praze na 2 místech, první je nedaleko Staroměstského náměstí, v ulici U Radnice 8/13, 110 00 Praha 1, druhá je poblíž Obecního domu v ulici Na Příkopě 22, 110 00 Praha 1. Otevírací doba je od 11:00 resp. od 12:00 do půlnoci. A určitě doporučuji si zamluvit předem stůl.

Na závěr přidávám stránky restaurace, kam skutečně stojí alespoň jedenkrát za život zajít. Přeji dobrou chuť

http://www.ambi.cz/ambi_brasiliero_menu.phpDalší informace

Typ rady:
jídlo a ubytování

Diskuse k radě restaurace Ambiente Brasileiro

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace