CAPRI ostrov - ITÁLIE

Rady, Itálie
Už ve starověku byl Capri, nyní jeden z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, oblíbeným místem pobytu císařů Augusta a Tibéria.

Ostrov  Capri
Ostrov Capri
lupa

Asi 40 km od Neapole se nachází Sorrento. Centrum města a veškeré hotely stojí na útesu nad mořem. Seskákali jsme dolů k vodě a z přístavu vypluli trajektem na ostrov Capri. Cesta trvala slabou půlhodinku. Loď zakotvila v přístavu Marina Grande.

Ostrov (s necelými 8 000 obyvateli a rozloze cca 10 km²), ležící při jižní vstupní bráně do Neapolského zálivu, je součástí kampánského souostroví.

Ostrov  Capri - skaliska Faraglioni
Ostrov Capri - skaliska Faraglioni
lupa

Skalnaté Capri má prudké strmé útesy s nejvyšším bodem Monte Solaro 589 m.n.m. V tomto prostředí přesto vzrůstají vinohrady, sady a zahrady. Pobřeží ostrova lemuje více než dvanáct jeskyní. Modrá jeskyně je nejznámější. Z historických budov je zde možné spatřit například kostel San Stefano ze 17. století nebo bývalý klášter Saint Giacomo's Charterhouse z 14. stol. (s muzeem a obrazárnou).

ostrov Capri - klášter Certosa di San Giacomo
ostrov Capri - klášter Certosa di San Giacomo
lupa

Protože se tu akorát slavil svatodušní svátek, nejezdily lodě do unikátní azurové jeskyně, což bylo velmi mrzuté… Zvolil se tedy náhradní program. Lanovkou jsme se dostali nahoru do městečka Capri - na náměstí Umberta I. Brouzdali jsme drobnými uličkami, strmými schodišti, malými náměstíčky s kavárnami, prošli jsme pár obchůdky... Každý roh a každé zákoutí odhalovalo něco nového a pěkného – terasy, domky, balkony plné květů, zahrady, prorostlé pergoly.

Velmi potěšila čistota města, ve srovnání s Neapolí.

Kromě městečka Capri se tu nachází obec Anacapri.


Z hlavní vyhlídky Belvedere s jsme si užili úchvatných výhledů na záliv a na Faraglioni, (skalní útvary, vyčnívající ze Středomoří).

Průvodce nám ukázal, kde stojí vila Sophie Loren... Ta se ale má...

Capri je jednou z nejexkluzivnějších adres, ani dovolenou zde si nemůže dovolit každý.

Ostrov  Capri
Ostrov Capri
lupa

Vrátili jsme se pak kousek zpět a odbočili do Augustových zahrad. Z vyhlídek této barevné nádhery bylo možné se opět potěšit krásou okolí. Posvačili jsme u nedalekého u pomníku Vladimíra Iljiče Lenina a pak navštívili místní parfumerii.

Mnozí ještě mrkli na přírodní oblouk.

Následoval relax u moře, pizza s dobrou kávou a cesta z přístaviště zpět do Sorrenta.

Více z Itálie

Články související s výletem do Itálie:

Sopka Vesuv a Pompeje

Neapol

Řím - Koloseum, Fontána di Trevi, Španělské schod, Konstantinův vítězný oblouk

Řím - Vatikán, Bazilika sv. Petra, Pantheon a další

Řím- Forum Romanum, Kapitol, památník Victora Emanuela II. a další

Další informace

Typ rady:
ostatní

Diskuse k radě CAPRI ostrov - ITÁLIE

jízda na Capri
01.04.2013 16:57

Elizabeth

ahoj, jakým způsobem jste cestovali do Neapole? chtěla bych jet autem, myslíte, že to je reálné? jinak bych asi volila vlak. poradíte?

Re: jízda na Capri
12.04.2013 12:48

ahojky, neporadím, protože  většinou jezdím  autobusem - s  cestovkami.Smile loňská itálie  byla  s http://ckvoma.cz/cz/ - zkus  mrknout. měli jsme  skvělého průvodce.. navštívil se na dva  dny  řím, pak neapol, pompeje,  ostrov  capri - fajn  poznávačka (hodně  různorodá místa). pokud vyrazíš, přeji pěkné zážitky. A.Smile

 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace