70. CAPRI ostrov - ITÁLIE

Rady, Itálie

Ostrov Capri

Ostrov  Capri
Ostrov Capri
lupa

Už ve starověku byl ostrov, nyní jeden z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, oblíbeným místem pobytu císařů Augusta a Tibéria. Z přístavu městečka Sorrento, 40km od Neapole, v oblasti Kampanie, jehož centrum a veškeré hotely se nachází na útesu nad mořem, jsme vypluli trajektem na ostrov Capri, v Neapolském zálivu. Cesta trvala slabou půlhodinku.


Ostrov  Capri - skaliska Faraglioni
Ostrov Capri - skaliska Faraglioni
lupa

Skalnatý ostrov o rozloze cca 10 km², s necelými 8000 obyvateli, má prudké strmé útesy (s nejvyšším bodem Monte Solaro 589 m), přesto v tomto prostředí vzrůstají vinohrady, sady a zahrady. Pobřeží Capri lemuje více než dvanáct jeskyní. Modrá jeskyně je nejznámější. Z historických budov je zde možné spatřit například kostel San Stefano ze 17. století nebo bývalý klášter Certosa di San Giacomo z 14. stol., s muzeem a obrazárnou.

ostrov Capri - klášter Certosa di San Giacomo
ostrov Capri - klášter Certosa di San Giacomo
lupa

Protože byl svatodušní svátek, nejezdily lodě do azurové jeskyněcrying, což byla veliká škoda… Zvolili jsme tedy jiný program. Lanovkou se dostali nahoru do městečka Capri, na náměstí Umberta I., kde se dalo probrouzdat drobnými uličkami, strmými schodišti, malými náměstíčky, krásnými obchůdky, kavárničkami. Každý roh odhaloval něco nového – terasy, domky, prorostlé pergoly, balkony plné květů. Velmi potěšila čistota města, ve srovnání s návštěvou např. města Neapole.

Ostrov  Capri
Ostrov Capri
lupa

Vydali jsme se k hlavní vyhlídce(Belvedere) s výhledy na záliv, se skalisky Faraglioni, na vily (včetně domu Sophie Loren) a poté se vrátili kousek zpět a odbočili do Augustových zahrad, navštívili zde místní parfumerii a posvačili u pomníku Vladimíra Iljiče Leninawink. I z vyhlídek Augustových zahrad se bylo možné těšit krásou okolí. Mnozí ještě mrkli na přírodní oblouk. Následoval relax u moře, pizza s dobrou kávou a cesta z přístaviště Marina Grande zpět do Sorrenta.

Více z Itálie

Další informace

Typ rady:
ostatní

Diskuse k radě 70. CAPRI ostrov - ITÁLIE

jízda na Capri
01.04.2013 16:57

Elizabeth

ahoj, jakým způsobem jste cestovali do Neapole? chtěla bych jet autem, myslíte, že to je reálné? jinak bych asi volila vlak. poradíte?

Re: jízda na Capri
12.04.2013 12:48

ahojky, neporadím, protože  většinou jezdím  autobusem - s  cestovkami.Smile loňská itálie  byla  s http://ckvoma.cz/cz/ - zkus  mrknout. měli jsme  skvělého průvodce.. navštívil se na dva  dny  řím, pak neapol, pompeje,  ostrov  capri - fajn  poznávačka (hodně  různorodá místa). pokud vyrazíš, přeji pěkné zážitky. A.Smile

 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo