70. CAPRI ostrov - ITÁLIE

Rady, Itálie
Ostrov Capri

Už ve starověku byl ostrov, nyní jeden z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších ostrovů Tyrhénského moře, oblíbeným místem pobytu císařů Augusta a Tibéria.

Ostrov  Capri
Ostrov Capri
lupa

Z přístavu městečka Sorrento, 40km od Neapole, v oblasti Kampanie, jehož centrum a veškeré hotely se nachází na útesu nad mořem, jsme vypluli trajektem na ostrov Capri v Neapolském zálivu, jež je součástí kampánského souostroví. Cesta trvala slabou půlhodinku.

Ostrov  Capri - skaliska Faraglioni
Ostrov Capri - skaliska Faraglioni
lupa

Skalnatý ostrov o rozloze cca 10 km², s necelými 8000 obyvateli, má prudké strmé útesy (s nejvyšším bodem Monte Solaro 589 m), přesto v tomto prostředí vzrůstají vinohrady, sady a zahrady. Pobřeží Capri lemuje více než dvanáct jeskyní. Modrá jeskyně je nejznámější. Z historických budov je zde možné spatřit například kostel San Stefano ze 17. století nebo bývalý klášter Saint Giacomo's Charterhouse z 14. stol., s muzeem a obrazárnou.

ostrov Capri - klášter Certosa di San Giacomo
ostrov Capri - klášter Certosa di San Giacomo
lupa

Protože byl svatodušní svátek, nejezdily lodě do azurové jeskyněcrying, což byla veliká škoda… Zvolili jsme tedy jiný program. Lanovkou se dostali nahoru do městečka Capri, na náměstí Umberta I., kde se dalo probrouzdat drobnými uličkami, strmými schodišti, malými náměstíčky s kavárnami, prošli jsme pár obchůdky.... Každý roh odhaloval něco nového, pěkného – terasy, domky, balkony plné květů, zahrady, prorostlé pergoly a zákoutí. Velmi potěšila čistota města, ve srovnání s návštěvou města Neapole.

Ostrov  Capri
Ostrov Capri
lupa

Vydali jsme se k hlavní vyhlídce(Belvedere) s výhledy na záliv, se skalisky Faraglioni, na vily (shlédli jsme i dům Sophie Loren) a poté se vrátili kousek zpět a odbočili do Augustových zahrad, navštívili zde místní parfumerii a posvačili u pomníku Vladimíra Iljiče Leninawink.

Augustovy  zahrady
Augustovy zahrady
lupa

I z vyhlídek Augustových zahrad se bylo možné těšit krásou okolí. Mnozí ještě mrkli na přírodní oblouk. Následoval relax u moře, pizza s dobrou kávou a cesta z přístaviště Marina Grande zpět do Sorrenta.

Více z Itálie

Články související s výletem do Itálie:

Sopka Vesuv a Pompeje

Neapol

Řím - Koloseum, Fontána di Trevi, Španělské schod, Konstantinův vítězný oblouk

Řím - Vatikán, Bazilika sv. Petra, Pantheon a další

Řím- Forum Romanum, Kapitol, památník Victora Emanuela II. a další

Další informace

Typ rady:
ostatní

Diskuse k radě 70. CAPRI ostrov - ITÁLIE

jízda na Capri
01.04.2013 16:57

Elizabeth

ahoj, jakým způsobem jste cestovali do Neapole? chtěla bych jet autem, myslíte, že to je reálné? jinak bych asi volila vlak. poradíte?

Re: jízda na Capri
12.04.2013 12:48

ahojky, neporadím, protože  většinou jezdím  autobusem - s  cestovkami.Smile loňská itálie  byla  s http://ckvoma.cz/cz/ - zkus  mrknout. měli jsme  skvělého průvodce.. navštívil se na dva  dny  řím, pak neapol, pompeje,  ostrov  capri - fajn  poznávačka (hodně  různorodá místa). pokud vyrazíš, přeji pěkné zážitky. A.Smile

 

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo