2. Evropský pohár vinařských regionů v pétanque

Termín: 16.7.2011
Místo konání: Kobylí

lupa

Nejlepší projekty vznikají spontánně. Nejinak tomu bylo i s Evropským pohárem vinařských oblastí v pétanque. To se sešlo pár přátel, jak to na Moravě bývá zvykem nad sklenkou dobrého vína - to bylo společným zájmem a zálibou všech a také prvním tématem rozhovorů. Ale postupně se každý rozvyprávěl o svých dalších aktivitách. Jeden o práci v regionu Modrých hor, druhý o muzice a kultuře ve všech jejich polohách. Třetí o pétanque - o tom jak tento sport bují napříč generacemi a kontinenty.

lupa

A pak to přišlo - co takhle spojit naše „chlapské neřesti" a zorganizovat příjemné setkání s dalšími přáteli, kde by každá z jmenovaných aktivit měla svůj důstojný prostor a přitom by se vzájemně doplňovaly? A protože ti přátelé byli i patrioti svého regionu, cílem se nakonec stalo i jeho zviditelnění nejen v rámci České republiky, ale i za jejími hranicemi.

lupa

Vznikla myšlenka mezinárodního turnaje v pétanque doplněného kulturou. Myšlenka brzy, zcela logicky, v duchu místa vzniku i konání, vyústila v kulturně‐ společensko‐sportovní akci s názvem „Evropský pohár vinařských regionů".

Startovné na turnaj - 900,- Kč, v ceně je:

  • účast v turnaji
  • vydatný oběd a další občerstvení
  • suvenýry pro všechny, hodnotné ceny pro nejlepší
  • volný vstup na večerní degustaci s kulturním programem
  • nořní rozvoz mikrobusem
  • možnost degustovat zahraniční i moravská vína po celý den

Přihlášky na:

Varmuza.Jiri@vinovarmuza.cz, 603 521 964

dohnal@wo.cz, 731 573 219

lupa

Do projektu se postupně zapojilo mnoho dalších ochotných pomocníků a partnerů a podařilo se s velkým úspěchem realizovat první ročník. Ten nepochybně přispěl k obohacení kulturního a sportovního kalendáře obce Kobylí, ale i celého regionu. Zároveň region kvalitně zviditelnil zejména v okolních zemích.

lupa

Proč pétanque? V čem je jeho síla? Pétanque je jedním ze sportů, který se v poslední době velmi rozšiřuje. Má obrovský potenciál zejména díky své finanční nenáročnosti a vhodnosti pro všechny věkové i sociální skupiny. Ve Francii si například vydobyl pozici sportu, který patří přímo k národní kultuře.

Pétanque je sport pohodový, komunikativní, doslova splňující podmínky společenské hry.

V Evropě i ve světě má český pétanque velmi dobrý zvuk. Vždyť kromě několika umístění v první desítce na Mistrovství světa máme možnost se pochlubit stříbrnými medailemi z Mistrovství Evropy žen v roce 2006. ČR má i svého zástupce ve Výkonném výboru Mezinárodní federace pétanque (FIPJP)

Přihlásit se na akci


Partneři akce

Turisté, kteří se zúčastní (1)


 


Diskuse k outdoor akci 2. Evropský pohár vinařských regionů v pétanque

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace