zřícenina Winzer

Zřícenina, Německo
pohled od zříceniny
pohled od zříceniny
lupa

Zřícenina hradu Winzer se nachází v blízkosti Dunaje nad obcí Winzer v bavorském okrese Deggendorf. Má přízvisko Markt, tedy obec, která mívala tržní právo a to již od roku 1322. Název Winzer je odvozen od vinařské profese. Na kopci nad obcí se nachází zbytky hradu (a později i zámku), ktarý byl založen v 11. století. Od roku 1555 po svatbě dcery Jakoba Puchpergera a Otto Heinricha von Schwarzenberga byl v držení Schwarzenberků. Otto Heinrich ho přestavěl v zámek. Henrichův syn Jakob posléze zámek prodal a v roce 1744 ve válce o rakouské dědictví byl zničen. Památkou se stává ovšem příliš pozdě, za Ludvíka I, to už ale větší část zdiva byla použita jako stavební materiál.

zbytky věže
zbytky věže
lupa

Přístup ke zřícenině je jak jinak než ulicí „Burgweg“ tedy hradní cestou, jak jsem již psal, zbytků hradu se moc nedochovalo, část zdi hlavního paláce, dále zbytky zdí hradních věží a několika budov. Co ovšem určitě stojí za to je výhled nz hradu mj. i na řeku Dunaj a přilehlé okolí, například na benediktinský klášter Sv. Mauricia v nedalekém Niederalteichu. Tam rovněž můžete dojít i pěšky, a to i po obou stranách Dunaje, protože v Niederalteichu se nachází přívoz, který vás za 1€ přesune na druhý břeh.

Winzer, pohled od obce
Winzer, pohled od obce
lupa

Nejbližší železniční stanice je pak v obci Osterhofen asi 4 km západně od zříceniny. Do této stanice také platí jízdenky ČD Region + DB, nebo skupinová víkendová + DB. A zbývá jen zajistit si hezké počasí.

Další informace

neumístěno
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu zřícenina Winzer

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace