Velké Losiny - termální park

Aquapark, Hrubý Jeseník
Aktualizace: únor 2016

lupa

Historie lázeňství ve Velkých Losinách sahá až do 16. století a zdejší lázeňští hosté vždy vyhledávali v termálních lázních jedinečné léčebné účinky sirných minerálních vod 36,8 °C teplých. V nedávné době bylo zdejší termální koupaliště zrušeno a místo něho zde v krásném prostředí lázeňského parku postaven unikátní termální park, který je prozatím jediný svého druhu v České republice. Základem jeho filozofie je souznění člověka s přírodou. Využívá se zde přírodních léčivých zdrojů z lázní Velké Losiny a jejich uzdravující síly. Pro dosažení harmonie těla a mysli jsou zde poskytovány relaxační zdroje všeho druhu a proto záleží jen na vás, jaký koktejl si z nich namícháte.

Zdejší termální park nabízí:

  • 9 termálních bazénů - naplněných výhradně léčivou termální vodou
  • sauny – finská, solná, parní, aromatická, ledová komora * masáže - odborné, relaxační, sportovní a nadstandardní
  • cvičení v bazénu, aqua aerobic, aqua meditace
  • zázemí pro rodiče s dětmi
  • vnitřní samoobslužná restaurace a rychlé letní venkovní občerstvení
  • bezbariérový přístup
  • celoroční provoz
lupa

Zdejší termální bazény povznáší i uklidňují, poskytují úlevu, tiší bolest, přináší radost a zábavu. Vnitřních bazénů je zde celkem pět a to aktivní, relaxační s průplavem, léčivý bazén, dětské brouzdaliště a panoramatický. Venkovní jsou pak čtyři - aktivní, 2 relaxační a dětský.

lupa

Zdejší sauny jsou světem plným protikladů. Dokáží uvolnit smysl a nalézt duševní rovnováhu. K dispozici jsou zde sauny finská, aromatická, parní, solná, ledová komora, 2 tepidária, relaxační místnost.

Odborné masáže umí zmírnit bolest nebo uvolnit nahromaděné emoce. Jsou hřejivé a uklidňující. Uvolní svalové napětí při masáži, nechá působit teplo na unavené svaly a klouby.

lupa

Zde provozované pohybové aktivity udržují tělo v kondici, jsou povzbuzující a zábavné, dodávají vitalitu, ale zároveň poskytují i uvolnění. Rozhýbají tělo při pohybových aktivitách ve vodě a to jak při skupinovém cvičení v bazénu nebo i individuálním plavání v bazénu.

V termálním parku lze využít relaxaci s celou rodinou. Co může být lepšího než místo, kde se se dá nejenon dobře pobavit, ale dá se udělat i něco pro zdraví celé rodiny. K dispozici jsou zde denní partmány.

Z vodních atrakcí jsou zde 2 tobogány, divoká řeka, jeskyně, chrliče, skluzavky.
Pro děti je k dispozici dětský koutek a další animační programy.

lupa

V termálním parku lze doplnit energii a posílit své tělo v samoobslužné restauraci s letní terasou. Je zde nepřeberná nabídka pokrmů mezinárodní kuchyně, zeleninových a ovocných salátů a českých a moravských specialit. Pro děti je připraveno speciální dětské menu. Relaxaci a nádherný výhled na lázně a Jeseníky lze vychutnat na letní terase s pergolou nebo si dát osvěžující občerstvení v letním kiosku.

Turistické mapy: KČT 1:50 000 č.55 Hrubý Jeseník/D1, GOL 1:25 000 Jeseníky jih

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Termální park Velké Losiny
  • Velké Losiny - ThermparkDalší informace

Hodnocení:
851. místo
Poloha:
406 metrů nad mořem
Bylo zde:
19 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Velké Losiny
(vzdálenost od místa: 0.62 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Velké Losiny - termální park

29.07.2012 17:58
opravdu příjemné koupání a hlavně dá se koupat i když není zrovna nejtepleji
Venkovní koupaliště
23.08.2012 15:05

Eva

Po zdražení vstupného jsme jezdily/4 přítelkyně/ vloni i letos 1 krát za 2 týdny.Dříve každý týden,za jakéhokoliv počasí/pak jsme volily cukrárnu,Šumperk při návratu domů/.Nyní zdražili i jízdné,škoda.

Koupání je výborné.V létě kazí plavání nepřítomnost/nevšímavost/plavčíka:skupinky skáčou do vody vzájemným vyhazováním...nebezpečné při plavání kolem/oblijí Vás vodou do úst,ucha,páteř.../.Nebo nekr.rodiče s malými dětmi v pl.části-kopou,aby plavali,stříkají...neplavci s křidélky,duší...

St.plavčík ten zasahoval,ráno-pak při plném bazénu už necha´vá volný průběh dovádění,narušení plavání v půlce pro plavce.

Lavečky okupuje 1 osoba,nebo i 2 lavečky/dobrá by byla hodinová položka pro půjčení-obsazení lavečky.

Voda čistá,někdy ne moc teplá/červenec 2 krát/.WC čisté.Bezva,vše!

Konec
21.03.2013 10:49

Sezona 2012 byla poslední sezona losinského termálního koupaliště. Zcela nového areálu si turisté dočkají až v r. 2014, ovšem to bude něco dosti jiného.

 

Bob

Očekávání
30.03.2014 13:56

Eva
Jsem velmi zvědavá na sezónu léta 2014.Zatím/březen/žádná naděje...Jestli to bude pouze záležitost koupání za velkou cenu,hodinové apod.,tak nic moc.Vzpomínáme na důch.slevu,možnost častější návštěvy pro zdraví třeba na 2-4h.Minulost.Jezdili jsme každý týden za lib.počasí.Pak už jen 1 za 2 týdny/zdražili i vlak/.
Koupání
30.03.2014 13:59

Mirka
Koupání drahé pro důchodce.Navíc-děti skáčou do vody,nedá se plavat.Rodiče s kolem vozí děti do půlky plavců,kopou,stříkají...Plavčík nevidí,ani skupinky dovádějící mládeže.Zaplavat se už tam nedá,jen ohřát u pramene.Vypínají ho ale na 4 h.
Re: Koupání
30.03.2014 14:02

Mirka
Jo a ty lavečky bys měli pronajímat za peníze na určitý čas.Okupuje pouze ten,kdo přijde brzo,drží pak známým.Když se přijede vlakem,není šance-je obležena oblečením...
Ne na plavání
08.06.2011 19:16

Ovšem je třeba dodat, že v sezoně bývá značně narváno, takže pokud se sem chcete vydat za paveckým zážitkem, to neočekávejte. Je to skutečně spíš na "válení se u vody", navíc nijak laciné. Zajímavější bude, postaví-li se v Losinách nové větší koupaliště snad dokonce aquapark, jak je v dlouhodobých plánech.

Re:
30.08.2014 11:52

erika
poprvé jsme byli v Jeseníkách na dovolené a tak jsme se chtěli podívat i do termálních lázní na venkovní koupaliště ve Velkých Losinách,bylo to však jedno velké zklamání protože jsme jeli skoro 60km uplně zbytečně koupaliště bylo v rekonstrukci tudíž zavřeno a nikde o tom ani zmínka to jsme opravdu nečekali toto posílám pro lidi kteří se tam natěšení chtějí podívat a vykoupat.
23.10.2014 11:45

Jana Denešová
Neví někdo,kdy bude dokončeno termální koupaliště? Děkuji.Jana
termal
22.11.2014 19:07

dasha
http://www.termaly-losiny.cz/ datum otevření zima 2014/2015,ale podle fotek to vypada,že to nebude tak rychle...no kdo ví,třeba firma překvapí
31.05.2016 17:31

Olga Svozilová
Dobrý den prosím chtěla bych se zeptat na cenu venkovního koupliště pro 2 osoby důchodcena celý den děkuji Svozilová

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace