Španielsko - Ronda

Městečko, Španělsko
Ronda leží na severozápadě malažské provincie, obklopena horami Serranía de Ronda.

lupa

Ronda je andaluské město svelmi dávnou historií. Podle místního naleziště spadají první objevy do období neolitu. Všechny kultury, které prošly Andalusií, zanechaly své stopy izde vRondě. Nejvíce staveb ale vzniklo vdobě 18. století.

lupa

Objevte Nový Most (Puente Nuevo) přes řeku Tajo, symbol města, který je bohužel ičastým místem sebevrahů. Most 98metrů vysoký, vystavěný zkamenů právě řeky Tajo, spojil novou moderní část města se starobylým centrem.

lupa

Kostel Svaté Marie
Původně zde stála arabská mešita, zkteré se dodnes zachoval pouze jeden oblouk. Katoličtí králové po dobytí města nařídili na místě mešity postavit kostel, jehož výstavba skončila v17. století. Gotické prvky jsou patrné

lupa

Arabské hradby a brány
Vzhledem ktomu, že se Ronda nachází na strategickém místě vmírných horách, sloužila vminulosti především jako obranné město, zejména vdobě přítomnosti Arabů. Důkazy spatříme vpočetném množství bran (Puerta de Almocábar) a hradeb.

lupa

Plaza de Toros
Býčí aréna vRondě je známá jako jedna znejstarších ve Španělsku. V18. století se při zápasech sbýky začíná používat ikůň. Vtuto dobu se Ronda stává známým městem především díky rodině toreadorů Romerových. Hlavní postava rodiny Pedro Romero se utkal svíce jak 5000býky bez újmy na zdraví.

Ve 20. století vyniká další místní rodina - Ordoňézovi. Otec se synem, Cayetano a Antonio, vzbudili zájem obýčí zápas iv osobnostech jako Ernest Hemingway či Orson Wells.

Dnes zde můžete navštívit muzeum býčích zápasů, kde se dozvíte mnohem podrobnější historii místní arény a býčích zápasů všeobecně.

Podívejte se také na palác Palacio de Mondragón, arabské lázně nebo na Palác maurského krále.

...pokial sa budete nachadzat v španelskej andalusii, nenechajte si ujst toto skvostne mesto !

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Španielsko - Ronda

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace