Ski Karlov - Karlov pod Pradědem

Ski areál, Hrubý Jeseník
Ski centrum je v provozu

Sníh: 60 - 75 cm 9 z 9 vleků a lanovek v provozu
Teplota: 2°C v 10.0 z 12.2 km sjezdovek v provozu
Náš tip: podívejte se na aktuální sněhové podmínky v ostatních skiareálech do sekce Zima!

Svahy Ski Karlov ještě bez lanovky
Svahy Ski Karlov ještě bez lanovky
lupa

Největším skiareálem v Karlově pod Pradědem je lyžařské středisko Ski Karlov. Je v pořadí třetí v postupu do údolí Moravice ve svahu vrchu V Javořinách. Lyžařské svahy se rozkládají na pastvinách, dnes spíše loukách, jen nepatrně prorostlé remízky, poskytují tak nejširší sjezdovky v celém Karlově, můžeme hovořit i o nějaké stovce metrů, je tu tedy celkem dosti místa pro lyžaře, které vychrlí zatím první čtyřsedačka v Karlově, kterou nazvali majitelé příhodně Karlovský expres. Jde o odpojitelnou konstrukci firmy Doppelmayer, což naznačuje, že pohyb lanové dráhy je poměrně svižný. Lanovka se chlubí, že jako jediná v Jeseníkách je vybavená polykarbonátovými bublinami proti nepohodě. Přesněji jde o každou druhou sedačku.

Lyžařská škola
Lyžařská škola
lupa

Centrum využívá svahů v okolí penzionu Roháč, původně na svahu byly dvě velké dvoukotvy, později přibyl menší talířový vlek přímo od úpatí kopce (ke vlekům se muselo dojít). Po postavení lanovky byl zrušen vlek přímo od Roháče, zůstala kotva zvaná Katrák.

Naproti skiareálu bývalo velké parkoviště, to bohužel zčásti zabrala stavba restaurace s Pizzerií u apartmánů Praděd.

lupa

Svahy skicentra bych hodnotil převážně jako modré, ačkoliv červený svah by měl být přímo kolem lanovky, vzhledem k tomu, že jde v podstatě o jeden velký kopec, dělení na jednotlivé sjezdovky tu skoro ztrácí smysl, relativně oddělený je snad jen svah za remízkem směrem ke Kazmarce.

Ke Kazmarce
Ke Kazmarce
lupa

Středisko je vybaveno všemi potřebnými vymoženostmi od zasněžování, rolbování, lyžařské školy, skiservisu, půjčovny i dětského koutku. Velká část sjezdovek je osvětlená, takže jde asi o největší osvětlený areál Jeseníků. Samozřejmostí je samoobslužný bufet i se sluneční terasou.

Další občerstvení najdeme ve zmíněné pizzerii, u Roháče či nepříliš vzdálené restaurace Stodola (další by vydaly výčet na půl stránky).

Karlovský expres
Karlovský expres
lupa

Ačkoliv délky sjezdovek nepřevyšují (s určitým nastavením) nějakých 800 m, užijí si zde pohodové lyžování všechny věkové kategorie. Poloha ve zlomu údolí nabízí i velkolepý výhled (je-li počasí) na karlovskou dominantu, tedy hlavní hřeben Hrubého Jeseníku s Velkou kotlinou.

lupa

Obdobně jako vedlejší areály Myšák a Kazmarka je centrum Ski Karlov zapojeno do systému jednotných skipasů (aktuální jednodenní 450,- Kč) a díky jejich blízkosti je zde něco přes 5 km sjezdovek na jednu jízdenku. Zájemci v Karlově ještě mohou využít asi 2 km vzdálený areál zvaný pomístně Olomoučák na severním svahu Klobouku (960 m). ten je obsloužen dvousedačkovou lanovkou a nabízí jedinou černou sjezdovku, kterou v Karlově mají. Mimo zmíněné areály na skipasy může zájemce ještě lyžovat u Dolní Moravice (Čerťák, Avalanche).Další informace

neumístěno
Poloha:
708 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malá Morávka
(vzdálenost od místa: 2.28 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Ski Karlov - Karlov pod Pradědem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace