Pramen svornosti (svatební) – Quelle der Eintracht

Pramen, Hrubý Jeseník
Pramen svornosti
Pramen svornosti
lupa

Jaké pohnůtky vedly tvůrce názvosloví v poválečné době si můžeme domýšlet. Faktem je, že Pramen Svornosti – Quelle der Einracht je uváděn pod názvem Svatební. Zřejmě se předpokládalo, že po svatbě mezi účastníky (hlavně ženichem a nevěstou) nastane porozumění, harmonie a Svornost. Upravený pramen patří v areálu na Studničním vrchu k těm starším. Datován je rokem 1848. Jde o poměrně jednoduše upravené místo s kruhovým bazénkem a zídkou z lomového kamene. Mramorová deska nese obnovený nápis německým švabachem.

lupa

Pramen je zřejmě nejvýše položeným pramenem celého souboru. Najdeme ho na tzv. Německé stezce, je jí trasa je značena značením vycházkových tras v okolí lázní a zároveň součástí trasy naučné Stezky živé vody. Vzdálená cca 0,5 km od rozcestí u Ripperova kamene odbočkou z modré TZ. Vrchol Studničního vrchu je udáván jako 992 m, pramen je okótován výškou 965 m n.m.

Průměrná vydatnost pramene je 2,3 l.s-1, voda studená 6,3 °C a prý chutná.

Úprava pramene a okolí proběhla v roce 2003.Další informace

neumístěno
Poloha:
965 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lipová Lázně jeskyně
(vzdálenost od místa: 2.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Pramen svornosti (svatební) – Quelle der Eintracht

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace