Praha (Staré Město) - Galerie Art Praha (Aukční dům)

Muzeum, Praha
lupa

O tom, že je Praha skutečným městem kultury, nepochybuje snad nikdo. Jednu z nejzajímavějších zdejších galerií přitom najdeme přímo na Staroměstském náměstí (č. 20) a málokdo si přitom uvědomí, že tento poměrně nenápadný a malý „obchůdek“ předčí mnohá muzea moderního umění i nejrůznější galerie, zaměřené zejména na česko - slovenské malířství 19. a 20. století. Koneckonců se současně jedná o jeden z nejvýznamnějších Aukčních domů České republiky.

nárožní sídlo galerie
nárožní sídlo galerie
lupa

Galerie Art Praha nabízí již deset let příjem obrazů do exkluzivních aukcí, výkup za hotové, zajištění vzácných – a pro jiné galerie nedostupných – děl, komisní prodej, expertízy znalců i bezplatné poradenství. Klientela galerie je prý z 60% česká, zbylých 40% tvoří cizinci a čeští emigranti. Důležitá je, samozřejmě, i poloha galerie v samém centru historické Prahy.

interiér
interiér
lupa

Za svůj největší úspěch považuje Galerie Art Praha prodej děl takových nadnárodně významných jmen, jakými jistě jsou např. Jan Zrzavý, František Hudeček, Antonín Slavíček nebo Rudolf Kremlička. Za absolutní TOP své činnosti však galerie považuje prodej několika obrazů Josefa Čapka, Antonína Procházky a Emila Filly.

Olbram Zoubek je také v nabídce
Olbram Zoubek je také v nabídce
lupa

Galerii najdeme v historickém domě nedaleko Staroměstské radnice, na nároží samotného náměstí a Železné ulice. Prostory domu měly zřejmě k umění vždycky blízko, protože např. Bedřich Smetana zde svého času otevíral Hudební ústav. Otevřeno mají v Galerii Art Praha v pracovní dny v čase od 10,30 do 18,30 hodin. V sobotu se zavírá o 1,5 hodiny dříve a v neděli je zavřeno úplně.

lupa

Na závěr si prozraďme alespoň pár slov o sídle galerie. Dům U Zlatého jednorožce, nazývaný také dům U Bílého beránka nebo dům U Červených dveří, je stavbou významnou a zajímavou. Někdejší oblíbený pražský hotel či Gerleho veřejná čítárna vznikl ve 14. století spojením dvou románských domů a později byl barokizován. S vývojem jeho podoby jsou dokonce spojována taková stavitelská esa, jako Matyáš Rejsek a F.M. Kaňka. Dům zdobí zlatý reliéf Madony a svého času zde bydlel např. také Karel Havlíček Borovský.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
192 metrů nad mořem
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 1.13 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Praha (Staré Město) - Galerie Art Praha (Aukční dům)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace