Loštice - muzeum tvarůžků

Muzeum, Střední Morava - Haná
Loštice_01-muzeum_tvarůžků
Loštice_01-muzeum_tvarůžků
lupa

Muzeum olomouckých tvarůžků bylo založeno v roce 1994. Sídlí v původních prostorách výrobny tvarůžků. Jedná se o muzeum firmy A.W. spol. s r.o., která je v současnosti jedinou firmou v ČR, zabývající se výrobou této chutné speciality. Označení "Olomoucké tvarůžky" se vyvinulo z tradice dovážení a prodeje tvarůžků na olomouckých trzích a také proto, že město Olomouc je historicky světově známé místo.

Loštice_02-muzeum_tvarůžků
Loštice_02-muzeum_tvarůžků
lupa

Prohlídka muzea začíná krátkým výkladem průvodkyně a promítáním filmu o historii výroby olomouckých tvarůžků. Poté si můžete samostatně prohlédnout exponáty muzea ve dvou patrech budovy. Část vystavovaných předmětů je z vlastních sbírek muzea, část je dlouhodobě zapůjčena z Vlastivědného muzea v Olomouci.

Loštice_03-muzeum_tvarůžků
Loštice_03-muzeum_tvarůžků
lupa

Muzeum je možné navštívit celoročně po telefonické objednávce. Bližší informace jsou na webových Stránkách společnosti. Lze zde zakoupit turistickou známku č. 977. Tu je možné získat i v cca 30 m vzdálené podnikové prodejně olomouckých tvarůžků, kde můžete kromě tvarůžků nakoupit i další speciality. V nedaleké cukrárně můžete okusit tvarůžkové zákusky.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
264 metrů nad mořem
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Moravičany
(vzdálenost od místa: 3.32 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Loštice - muzeum tvarůžků

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace