Karlova Studánka – Skiareál Sedlář

Ski areál, Hrubý Jeseník
Sjezdovka u Lesní čtvrti
Sjezdovka u Lesní čtvrti
lupa

Karlova Studánka je sice všeobecně vnímána jako lázeňská obec, ale uvědomíme-li si fakt, že leží pod nejvyšší Moravskou (a Hornoslezskou) horou, je nabíledni, že se tu vyskytují i nějaké kopce. Karlova Studánka je ukrytá v poměrně hluboce zaříznutém údolí Bílé Opavy.

Pokyny
Pokyny
lupa

A protože i v zimě sem zajíždí dosti návštěvníků, rádi využijí možnost vykonat pár obloučků v místě rekreace. Ačkoliv se předpokládá, že většina sněhumilovných výletníků spěje do proslulejších končin v okolí Ovčárny a Barborky mezi Petrovými kameny a Pradědem, či na vyhlášené sjezdovky Karlova a Malé Morávky, i Karlovce ti méně nároční mohou vyzkoušet nějakou kristiánku a carving.

Ceník
Ceník
lupa

Svého času býval lyžařský svah i s malou kotvičkou na svahu pod křižovatkou Hvězda. To ovšem byla sjezdovka spíše loučka, sotva 150 m dlouhá a šířka stěží dosahovala 10 m, takže když se sem vydalo více než nějakých 10–15 lyžařů, bylo narváno. Dnes už je tato loučka skoro zarostlá náletem, ale již pár let je na svahu Skalnatého vrchu (s vrcholovou skálou Rolandův kámen) k dispozici důstojnější areál. Sjezdovka přiléhá k místní části Lesní, která je položena na severním okraji Karlovy Studánky. Vlastně už mimo lázeňského centra. Jde o areálek rodinného typu, vybavený velkým dvoumístnou kotvou. Délka vleku, tedy i sjezdovky dosahuje 560 m, šířka je cca 25–30 m a prudkost svahu odhadem lehčí modrá. Dnes už samozřejmostí (a nutností) je umělé zasněžování, přítomná je rolba, tedy úprava svahu. Bonusem je osvětlení, tedy i večerní lyžování. To zřejmě ocení rekreanti, kteří třebas přes den lyžují pod Pradědem a večer ještě nemají dost.

Finančně patří sjezdovka k těm úspornějším, celodenní permanentka 420,- Kč (komplet v galerii). Pod sjezdovkou je i bufet, čili hlad a žízeň tu nehrozí.Další informace

neumístěno
Poloha:
782 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Rudná pod Pradědem zastávka
(vzdálenost od místa: 6.09 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Karlova Studánka – Skiareál Sedlář

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace