Kamenný dvůr

Zámek, Ašsko - Chebsko
Vchod s půlkruhovým vjezdem a trojúhelníkovým štítem
Vchod s půlkruhovým vjezdem a trojúhelníkovým štítem
lupa

Zámek Kamenný Dvůr leží 11 km západně od Sokolova v těsné blízkosti hlavní silnice Karlovy Vary - Cheb.
Na dnešní vsi Kamenný mlýn stál původně dvůr Leuchtenberků, obehnaný kamennými zdmi, z něhož vznikla pozdější tvrz a kolem ni ves. Obě se připomínají v r. 1370. V r. 1509 Jetřich z Gutštejna tvrz a ves a připojil je ke Kynšperku, k němuž pak už trvale patřil.
Koncem 18. stol. nechalo město Kynšperk na místě tehdy již zbořené tvrze postavit pozdně barokní zámek. Je to trojkřídlá jednopatrová budova s valbovou střechou. Nad vchodem s půlkruhovým vjezdem je trojúhelníkový štít.
V druhé pol. 20.stol. patřil zámek československé armádě. Nyní je v soukromém vlastnictví a probíhá zde rozsáhlá přestavba na hotel. Doufejme, že zůstane zachován alespoň vchod s půlkruhovým vjezdem a trojúhelníkovým štítem. Jinak celek už ničím nebude zámek připomínat.

Celkový pohled na přestavovaný zámek
Celkový pohled na přestavovaný zámek
lupa

Zámek Kamenný dvůr poskytuje ubytování ve stylových pokojích a apartmánech. V zámku se nachází v prvním patře zámecká restaurace, otevřeno denně od 11:00 - 23:00 , snídaně 7:30 - 9:30, Středověká krčma, každý pátek a v sobotu večer od 19:00 do 22:00 běží program, vstupné 6 grošů, obsluha je v dobových kostýmech. Ve sklepení se nalézá vinárna vhodná pro firemní a rodinné akce. K dispozici je též posezení na nádvoří. V celém objektu se veškeré služby kromě ubytování hradí výhradně zámeckými groši. 1 groš = 30,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kynšperk nad Ohří
(vzdálenost od místa: 3.27 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Kamenný dvůr

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace