Hodonín - Letní koupaliště 2015

Aquapark, Slovácko
lupa

Okresní město Hodonín má od roku 2008 zbrusu nové letní koupaliště o celkové rozloze 24 350 m² a s vodní plochou 2250 m², které se nachází na jižním okraji města. Svou rozlohou a vybavením patří mezi největší a nejmodernější zařízení svého druhu České republice. První rekreační areál s vodními plochami zde byl vybudován v roce 1968 a fungoval až do sezóny 2007. Pak zde bylo přikročeno k rozsáhlé rekonstrukci, která si vyžádala finanční částku o celkové výši 227 milionů korun. Během devíti měsíců dostalo Koupaliště kompletně nové nerezové bazénové vany, šatny, sociální zařízení, pokladny, ošetřovnu či prostory pro personál. Také byly postaveny nové bufety pro s možností občerstvení návštěvníků zařízení. Areál letního Koupaliště byl kompletně oplocen a byly vysazeny ve velkém množství nové stromy a keře. Pro pohodlné slunění byly položeny na většině nezpevněných ploch travní koberce i s automatickým závlahovým systémem. Součástí oprav bylo i to co běžný návštěvník nevidí, ale plně využívá - tj. komletně nové moderní technologické zařízení pro úpravu bazénové vody a ohřev vody pro další použití ve sprchách a umyvadlech. Voda na koupališti v příhodných slunečných dnech může dosáhnout teploty v bazénech až 28°C. Nové technologie umožňují chod i velkého množství nejrůznějších atrakcí zpestřujících pobyt v areálu letního koupaliště. Na letní sezónu 2013 byl areál doplněn o nové stravovací zařízení a rozšířena i plocha zeleně.

lupa

Víceúčelový bazén velikosti 19,0m x 48,8m je členěn na plavecký bazén se skokanskou částí a rekreační bazén s vodními atrakcemi, jako jsou např. vlnobití, šplhací síť, duha a perlička. Dominantou tohoto bazénu je tobogán (délka 57m, výška 5,75m) a třídráhová skluzavka (délka 15m, výška 3,72m, šířka 3 x 1,2m).

lupa

Rekreační bazén o celkové ploše přibližně 1000m² a maximální hloubkou 1,25m je koncipován jako bazén regenerační. Nabízí nejrůznější vodní atrakce, jakými jsou divoká řeka, chrliče vody, dnové perličky, sedací bójky, vodní hřib, vodní ježek, masážní trysky, hadí kluzavka (rozměry 3,2m x 3m), zajíčková skluzavka (rozměry 2,34m x 1m) apod. Dno bazénu je opatřeno protiskluzovou úpravou.

lupa

Dětský bazén tvoří tříúrovňové těleso oktagonového tvaru s rozdílnou výškou vody (max/min hloubka - 30cm/11cm). Jednotlivé části bazénu s protiskluzovou úpravou jsou propojeny schůdky a dvěma spojovacími skluzavkami. Doplňkem dětského bazénu je dnová perlička.

lupa

Vstupné se pohybuje v rozmezí mezi dvaceti pěti až osmdesáti korunami, v závislosti na délce pobytu, držitelé čipů pak mají výrazné slevy - viz ceník. V této částce je i možnost použití veškerých atrakcí. Děti do čtyř let mají vstup zdarma. Koupaliště má v červnu až srpnu tuto provozní dobu.

lupa

Letní koupaliště má i další doplňkové služby jakými jsou například minigolf, stolní tenis, plážový volejbal či fotbal, bufet a další občerstvení. Před koupalištěm je upravená parkovací plocha pro automobily a v blízkém okolí pak další parkovací místa. Na přístupových trasách jsou instalovány i informační tabule.

Turistická mapa KČT 1:50 000 č.91 Slovácko-Hodonínsko/C2Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
162 metrů nad mořem
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hodonín
(vzdálenost od místa: 1.49 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Hodonín - Letní koupaliště 2015

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace