Havířov a okolí

Drobné památky, Ostravsko
Havířov
Havířov
lupa

Mnoho lidí zná Ostravu jako město poznamenané těžbou uhlí, ale přitom zde nikdy nezavítaly. Město Havířov nacházejcí se v těsné blízkosti moravskoslezké metropole je největším neokresním městem v ČR ( cca 100tisíc obyvatel ) a již několikrát oceněným " nejzelenějším městem v České republice ".

Proč právě Havířov ? Jde o celkem velké město vhodné k zábavě, poznávání přírodních krás v nedalekém okolí a neposlední řadě k výletům za historií či do přírody.

lupa

Samotné město nabízí Letní aquapark " Šárka " s tobogány, divokou řekou či umělýmy vlnamy. Pokud jste příznivcem koupání v přírodě není problém vyrazit k nedaleké Těrlické přehadě a nebo k Žermanické přehradě. Pokud rádi poznáváte památky můžete poznat Havířovský zámeček, který nechal postavit kníže, kterému patřilo uzemí dnešní části Šumbark. Zámek slouží jako hotel a tak je možné se zde ubytovat.

Hlavní třída
Hlavní třída
lupa

V zimní sezóně kdy nemůžete vyvádět v bázeně je možné vyrazit k nedalekému pohoří Beskydy. Nachází se zde spousty lyžařských středisek vhodné pro rodiny s dětmi ( např. obec Řeka, Horní či Dolní Bečva ) V Horní Bečvě můžete zavítat na vrcholek hory Radhošť, kde je přenádherný výhled do okolí. Minete cestou velmi cenné Pustevny či sochu " Boha přátelství " Radegast.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Havířov a okolí

Havířov
11.06.2014 15:06

Ema
V Havířově jsem už byla několikrát a možná bych tento článek pojala trošičku jinak, každopádně se tam moc rádi vracíme. Často přespáváme v Penzionu u Supa http://www.penzionusupa.cz/, což se už stalo jakousi tradicí nebo přímo v Ostravě, možností je nesčetně. Je to místo, kde si člověk má kam zajít a pokud mu dojdou nápady Ostrava je za rohem :-)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace