Drobné památky městečka Buchlovic

Drobné památky, Slovácko
V centru městečka Buchlovic, na náměstí Svobody, stojí novodobý Mariánský sloup od sochaře Františka Dohnala.

V roce 2002 bylo náměstí nově zrekonstruováno a byla zde odhalena nová kašna s motivem květu fuchsie.

Další, menší, rovněž novodobý pilíř s drobným sousoším Panny Marie s Ježíškem, stojí ve výklenku zdi v uličce při cestě po turistické značce na hrad Buchlov.

lupa

Na farní budově u kostela sv. Martina je osazena pamětní deska zdejšího rodáka, kněze a grafika Arnošta Hrabala (1886-1969), jehož expozice byla také v této nově zrekonstruované budově letos v květnu otevřena. Hrabal má svou pamětní desku rovněž v předsíni přilehlého farního kostela.

U fary stojí také novodobá skulptura sv. Floriána.

lupa

V údolí za rekreační oblastí Smraďavka se nachází památné místo U Zabitého. Stojí zde replika kamenné stély s reliéfem kříže a německým nápisem, připomínajícím zavraždění buchlovského pána Jindřicha Prakšického ze Zástřizl, kterého zde v roce 1582 probodl jeho zbrojnoš. Originál pamětního kamene je dnes umístěn na hradě Buchlově.

V malebném sedle pod hradem Buchlovem a kaplí sv. Barbory, při cestě do Buchlovic, se pod stromy s lavičkou skrývá ještě drobná kamenná soška sv. Barborky.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kostelany nad Moravou
(vzdálenost od místa: 5.71 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Drobné památky městečka Buchlovic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace