Dolní Údolí – Skiareál U Pekina

Ski areál, Hrubý Jeseník
Dolní Údolí
Dolní Údolí
lupa

Lyžařský areál, spíš areálek v malebném údolí Dolního Údolí je položen na západním úpatí masivu Příčného vrchu, což je nejvyšší hora Zlatohorské vrchoviny. Areálek si neklade za cíl konkurovat vyhlášeným střediskům v Jeseníkách, nicméně určitě ho využijí rekreanti a chataři (chalupáři) jak přímo z Dolního Údolí, tak i z nedalekého Rejvízu, kde je plno rekreačních chalup (a penzionů), ovšem sjezdovka tu žádná není. Dolní Údolí (Niedergrund) je bývalou hornickou obcí, po ukončení těžby zlaté rudy a odsunu většiny německy hovořících obyvatel už nebylo plně zalidněno, takže dnes i s přilehlým Horním Údolím je správní součástí Zlatých Hor.

Masiv Příčného vrchu
Masiv Příčného vrchu
lupa

Skiareál snadno dostupný jak ze Zlatých Hor, tak i od Rejvízu, leží přímo u křižovatky u centra vsi. Provozně je spojen s penzionem U Pekina (hotýlek). Poměrně široký svah s délkou cca 500 m je ryze modrého, tedy nenáročného charakteru. Díky dotacím je dnes středisko vybavené zasněžovacím systémem. Původně byl na louce jeden kotvový vlek, dnes je na svahu i druhá dvoukotva a 50m dětské lano.

Detail sjezdovky
Detail sjezdovky
lupa

V loňské sezóně stála denní permanentka 350,- Kč, předpokládám, že ceny se příliš nezvedly (kompletní ceník na www). Na louce je i osvětlení, večerní lyžování je zřejmě jen příležitostně podle zájmu ubytovaných.

Pod sjezdovkou je bufet, k většímu posezení lze využít jak hotýlek U Pekina tak sousední příjemný penzion V Gruntě. Dlouho jsem tu v zimě nebyl, takže obrázky jsou před modernizací.Další informace

neumístěno
Poloha:
520 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ondřejovice zastávka
(vzdálenost od místa: 2.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Dolní Údolí – Skiareál U Pekina

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace