Cherokee

Muzeum, Spojené státy americké
Cherokee
Cherokee
lupa

Na úpatí Great Smoky Mountains se rozkládá indiánská rezervace Cherokee se stejnojmenným městem. Teritorium nazývané Qualla Boundary je snad jedinou rezervací v Americe založenou v původní vlasti jednoho z kmenů. Čerokíjové jsou prvními známými obyvateli velké oblasti, kde o staletí později byly přistěhovalci z Evropy založeny dnešní státy Tennessee, Alabama, Virginia, Georgia, obě Karolíny a Kentucky. I když jejich domovem byly hory, kočovali Čerokíjové téměř po celém území USA.

Indiánská vesnice
Indiánská vesnice
lupa

Indiánská vesnička Oconaluftee je indiánský skanzen představující život Čerokíjů v roce 1750. Je to doba, kdy mírumilovní Čerokíjové byli jedinými obyvateli Kouřících hor, živící se zemědělstvím a lovem. Ve stáncích předvádějí indiánské ženy své prastaré umění - pletou barevné košíčky roztodivných, pásky z barevných nití, hrnky a džbánečky. Muži vyrábějí zbraně nebo kánoe.

Náčelník Sekvoja před muzeem
Náčelník Sekvoja před muzeem
lupa

Velmi zajímavá je návštěva muzea, která se nachází za mohutnou dřevěnou plastikou znázorňující hlavu náčelníka Sekvoji. Expozice nás seznamuje s dějinami indiánů, kteří sem přišli ze Sibiře přes Beringovu úžinu již před 13 000 lety a vytvořili bohatou kulturu.

.

Další informace

neumístěno
Poloha:
602 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Cherokee

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace