Buchlovice

Zámek, Slovácko
Buchlovice: zámek
Buchlovice: zámek
lupa

Zámek Buchlovice, nacházející se poblíž Uherského Hradiště ve Zlínském kraji, je stavbou vrcholného baroka ve stylu italské vily. Zámek je vybaven původním mobiliářem, který doplňují novobarokní repliky, pocházející z počátku 20. století. V přízemí zámku je salla terrena s cennou štukovou výzdobou. V Zámeckém parku je mnoho vzácných dřevin a od roku 2003 je v něm navíc otevřena záchranná stanice volně žijících živočichů. Zámek je známý svou každoroční výstavou fuchsií, která bývá návštěvníkům zpřístupněna od začátku června do konce září.

Novinky ze zámku Buchlovice pro rok 2010:

Buchlovice: pohled ze zámku do zahrady
Buchlovice: pohled ze zámku do zahrady
lupa

Především malé návštěvníky, ale jistě i jejich rodiče, kteří si rádi zavzpomínají na dětská léta, potěší při zahájení nové turistické sezóny zámek Buchlovice na Uherskohradišťsku. Sezóna bude zahájena 1. dubna. Od 3. dubna zde bude k vidění výstava (Ne)zapomenutelný svět krásných hraček. Návštěvníci se navíc při prohlídce budou moci pokochat velikonočně vyzdobenými interiéry.

k Buchlovicím patří nedmyslitelně pávi: a jejich křik
k Buchlovicím patří nedmyslitelně pávi: a jejich křik
lupa

„Jarní a velikonoční aranžmá v zámeckých saloncích a dalších interiérech uvidí návštěvníci pouze 3. a 4. dubna. Tentokrát bude zasvěceno tulipánům. Máme objednáno tisíc řezaných tulipánů z Holandska a Francie, obnáší to asi padesát různých druhů. Na velikonoční pondělí potom chystáme doprovodný program, konat se bude mezi 10. a 15. hodinou,“ uvedla kastelánka zámku Ivana Syslová.

Výstava hraček ze soukromých sbírek sběratelek Aleny Sládkové a Jaroslavy Zborníkové bude na zámku k vidění až do 30. června.

zámek
zámek
lupa

Řadu dalších doprovodných akcí, které se v areálu zámku během turistické sezóny tradičně konají, doplní 1. června oblíbená prodejní výstava fuchsií v Zámeckém zahradnictví, která potrvá až do konce září. Konat se bude také například série koncertů v rámci Buchlovského hudebního léta 2010 v zámeckém amfiteátru. První z nich je plánován již na 15. května. V amfiteátru v létě vystoupí mj. Věra Špinarová, Marie Rottrová či skupiny MIG 21 a Olympic.

Podobné příspěvky
Kliknutím se rozbalí popisek příspěvku.

  • Zámek BuchloviceDalší informace

Hodnocení:
76. místo
Poloha:
300 metrů nad mořem
Bylo zde:
91 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kostelany nad Moravou
(vzdálenost od místa: 5.64 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Buchlovice

www.chriby.cz
22.02.2005 21:39

Chřiby
Více informací na oficiálním portále oblasti Chřiby - www.chriby.cz
02.02.2012 12:17
nadherne a tiche zahrady
02.04.2013 19:05
Velice pěkné.
10.02.2014 18:50
Krásný zámek ve Zlínském kraji..
14.07.2014 11:54
Krásný zámek, krásná zahrada, krásné okolí. Rozhodně stojí za vidění.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace