Alanya - turecká riviéra

Výletní místo, Turecko
Alanya - město a letovisko nacházející se v západním Turecku v provincii Antalya na jihu Středozemního moře, je také známo jako turecká riviéra.

Alanya
Alanya
lupa

Alanya byla založena ve 4. stol. př. n. l. na místě s výhledem na podstatnou část tureckého středozemního pobřeží. Během střídání vlád římské, byzantské, seldžucké a osmanské se několikrát měnilo i jméno z původního Korakesion na pozdější Kalanoros a Alaiye. Nad přístavem byla r. 1226 postavena 35 m vysoká osmihranná věž Kizil Kule (Červená věž). Pevnost, která je přirozenou dominantou města nechal v r. 1229 postavit, na troskách dřívější pirátské pevnosti, seldžucký sultán Alaeddin Keykubat.

Alanya
Alanya
lupa

Návštěvník může očekávat čisté a teplé moře, dlouhé písčité pláže doplněné scenérií okolních hor. Pláž Alanye je rozdělena na 2 části vysokým útesem s pevností. Známější Kleopatřina pláž je od pevnosti k západu a je 2 km dlouhá, k východu směřuje nekonečná pláž Keykubátova. Podél obou pláží se táhne bulvár Caddesi, který je lemován pomerančovníky, bary, Restauracemi a obchody.

Alanya nezklame jak milovníky čistého a teplého moře, tak i obdivovatele dávné historie.

Webkamery v letovisku: http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/webkamera-alanya

Další informace

Hodnocení:
2340. místo
Bylo zde:
9 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k místu Alanya - turecká riviéra

18.05.2011 15:47
Doporučuji určitě výlet na hrad a prohlídku jeskyně s horkým vzduchem, nedoporučuji se koupat ve větších vlnách:-)
18.09.2011 17:33

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace