Po stopách zaniklé železnice Bílá-Ostravice

fotogalerie č: 43942

Autor: Rostislav Novák - rostano

Bílá-dřevěný kostel sv. Bedřicha
Bílá-Lovecký zámeček
Bílá-vzpomínka na poslední vlak
zubem času narušená železniční navigace
torzo mostního železničního pilíře
průsek pro bývalou železniční trať
zachovalý železniční mostní pilíř
Staré Hamry-pomník Maryčky Magdonové
vodní nádrž Šance
 

Diskuse k fotogalerii Po stopách zaniklé železnice Bílá-Ostravice

Dotaz
25.05.2011 11:59

Ymro

Chtěl bych se zeptat na kterém místě se nachází tento mostní pilíř ? Zaniklou trať Ostravice - Bílá mám poměrně dobře zmapovanou ale tento pilíř mi zřejmě unikl .

Děkuji .

Re: Dotaz
19.07.2011 21:06

Ymro

Nic mi neuniklo . Na fotce není železniční mostní pilíř ale pozůstatky bývalého lomu Mazák na pravém břehu řeky Ostravice . Bývalá železniční trať v těchto místech vedla po levém břehu .

Re: Dotaz
27.02.2012 20:48

Vážený příteli,

omlouvám se, ža na váš dotaz odpovídám teprve nyní, protože na stránky Turistika v poslední době nechodím tak často. Pokud jste ještě pilíř zaniklé železnice neobjevil, nachází se na pravém břehu pod přehradou Šance vedle silnice vedoucí do Ostravice a vedle lomu, který je zachycen i na fotografii.

Přeji Vám hezké putování po krásách naší vlasti.

Ing. Rostislav Novák

Re: Re: Dotaz
27.02.2012 20:53

Ještě jednou se Vám omlouvám, že jsem se zmýlil v identifikaci industriální stavby.

Re: Re: Re: Dotaz
27.02.2012 21:02

A do třetice všeho dobrého. Protože jsem tam cestovalk již před dvěma lety, musel jsem so znovu podívat na pořízené snímky. Když jsem četl váš příspěvek do diskuse, nevěděl jsem, jaký zbytek mostního pilíře jste měl na mysli. Na pravém břehu Ostravice u bývalého lomu se opravdu nachází zbytek asi nějakého násypníku pro drtič kamene, ale  ten zbytek mostního pilíře je na levém břehu řeky, kde železnice opravdu vedla. Možná je třeba si ten úsek projít po silnici pěšky, aby jste si jej všimnul. Je trochu zarostlý zelení a nachází se v místech, kde dříve trať přecházela na druhý břeh. GPS vámn bohužel nemohu poskytnout, neboť jsem ji neměl k dispozici a nemám ji ani teď, protože ji považuji za zbytečnou.

Rost. Novák

 

Re: Re: Re: Re: Dotaz
16.03.2012 22:00

ymro

Jedná se o snímek č.7 . Máte tam v popisu uvedeno "zachovalý železniční mostní pilíř" a na obrázku je ten betonový zbytek násypníku u Bývalého lomu na pravém břehu řeky Ostravice .  

Jinak na levém břehu řeky Ostravice se opravdu nachází jeden železniční mostní pilíř , je ovšem o několik kilometrů výše po proudu řeky , přesněji asi 200 metrů nad soutokem Bílé a Černé Ostravice , konkrétně na levém břehu Bílé Ostravice a shodou okolností je taky v blízkosti lomu . Teto pilíř máte zachycený na obrázku č. 5 .

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
šipka vlevo šipka vpravo
/ 10
Zaregistrovaní a přihlášení uživatelelé turistika.cz vidí tuto stránku bez reklamy. Zaregistrujte se zde.
cancel

Chcete použít tuto fotku?

Můžete, ale pouze pomocí kódu uvedeného níže, tj. musíte zachovat odkaz na turistika.cz

Kód pro zobrazení obrázku:Pokud chcete fotografii použít jinak, musíte mít souhlas provozovatele stránek a autora fotografie!

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace