VČELY NA STŘEŠE CENTRA CHODOV JSOU VE VYNIKAJÍCÍ KONDICI – PŘIJĎTE OCHUTNAT JEJICH MED

Články, Svět
lupa

V květnu se střecha Centra Chodov stala domovem téměř 200 000 pilných včel. Ve spolupráci s Českým svazem včelařů byly totiž na střechu nákupního centra umístěny tři funkční úly. Jejich obyvatelky dostály svému jménu, a tak už 27. července mohou včelaři společně se zákazníky Centra Chodov opět sklízet sladké plody jejich píle. Medobraní proběhne od 11 do 15 hodin a bude doprovázeno řadou zajímavých aktivit či velkoplošnou projekcí. Nebude chybět ani soutěž nebo oblíbená ochutnávka medu pro veřejnost.

Zájmový kroužek - Vyšehradští včelaříci již dříve včelám postavili stanoviště v Jedličkově ústavu na Vyšehradě a v Botanické zahradě v Tróji. Na střechu budovy byly úly poprvé naistalovány až v Centru Chodov, a zařadily tak Prahu mezi několik světových metropolí pyšnící se touto raritou. Projekt patří do programu EU „Bez medu to nejde“, jenž se snaží podporovat a propagovat spotřebu medu. Centrum Chodov jeho zavedením opět potvrzuje svoji pozici centra, které udává na trhu nejen módní, ale i environmentální trendy. Díky úlům umístěným za sklem mohou zákazníci obohatit své znalosti o včelách a bezpečně pozorovatjejich život i práci v přímém přenosu. Sledovat také mohou včelaře pečující o úly, stáčení medu nebo dokonce poučnou ukázkupreventivního ošetření včel podle metodiky veterinární správy, která se bude konat právě 27. července.

První stáčení medu z úlů na střeše Centra Chodov proběhlo na Den dětí. Již za necelé dva měsíce včely opět vyprodukovaly dostatečné množství medu na další medobraní. Na střeše Centra Chodov máme tři včelstva, což celkem znamená přibližně 200 000 jedinců. Produkují světlý, čirý a velmi chutný nektarový med, u něhož předpokládáme výnos 40 – 50 kg na úl. Toto číslo potvrzuje, že síly včelstev jsou vyrovnané a že mají vynikající kondici,“ vysvětluje Rudolf Peleška, tajemník Českého svazu včelařů.

Druhé medobraní v Centru Chodov se uskuteční 27. července od 11 do 15 hodin a jeho návštěvníci se mohou kromě ochutnávky vynikajícího medu těšit i na bohatý doprovodný program. Na deseti velkoplošných panelech se dočtou zajímavé informace o včelách a včelařství a budou mít také příležitost zhlédnout velkoplošnou projekci filmu Včelařův rok. Nejen nejmenší zajisté uvítají možnost nazdobit si perníčky či si zasoutěžit o tematicky zaměřené publikace.

„Jsme velmi rádi, že se včelám na střeše Centra Chodov daří a my můžeme naše zákazníky pozvat už na druhé medobraní. V období prázdnin tuto událost uvítají zejména rodiny s dětmi, pro které je připraven zábavně-edukační doprovodný program. Medobraním ovšem akce pro děti v Centru Chodov nekončí. 27. července totiž startuje také prázdninový víkend s pastelkou, kdy se na tři dny do otevřeného ateliéru vrátí Marie Brožová se svými unikátními technikami malování pastelkami. Před zraky návštěvníků dokončí obraz „Berounka stará řeka“, prozradí tajemství svých jedinečných malířských postupů a umožní návštěvníkům si je v pastelkové dílně také vyzkoušet. Pastelkový víkend proběhne od 27. do 29. července, vždy od 10 do 19 hodin. Děti, které se aktivně zúčastní, dostanou navíc za své nakreslené obrázky od centra malé dárky,dodala Marcela Hrdličková, ředitelka Centra Chodov.

Více informací naleznete na: www.medeu.cz, www.centrumchodov.cz nebo na Facebooku


Diskuse ke článku VČELY NA STŘEŠE CENTRA CHODOV JSOU VE VYNIKAJÍCÍ KONDICI – PŘIJĎTE OCHUTNAT JEJICH MED

Stránky nefungují
15.07.2014 13:49

Kamenožrout
Ty stránky www.medeu.cz nefungují, kde udělali soudruzi včelaři chybu?
Stránky nefungují
15.07.2014 13:50

Kamenožrout
Ty stránky www.medeu.cz nefungují, kde udělali soudruzi včelaři chybu?

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace