S dětmi levně na hory

Články, Svět
lupa

Pec pod Sněžkou má jeden unikát. Místní boudy, chaty a penziony jsou rozesety po horských loukách a na hřebenech. Díky tomu můžete strávit dovolenou v srdci panenské přírody, na nejčerstvějším vzduchu v ČR.

lupa

Jednou z těchto chat na exkluzivním místě je i Purkyně - rodinný penzion, ležící v nadmořské výšce 1020 m.n.m. Ze všech jeho sedmnácti pokojů je překrásný výhled na dominantu Krkonoš a nejvyšší horu ČR Sněžku. Parkování přímo u chaty a snadnou dostupnost vycházkových tras a unikátních turistických destinací ocení jistě nejen rodiny s dětmi.

Letní dovolená v Krkonoších na Purkyni nabízí propojení relaxace a zážitků. Ať už se vydáte na túru na Sněžku, Černou nebo Liščí horu, do lesa na borůvky, na procházku překrásnou přírodou nebo po tradičních boudách, nudit se rozhodně nebudete. Přímo v sousedství Purkyně se nachází ekofarma, přibližně 2km je vzdálená rozhledna na Hnědém vrchu s dechberoucím panoramatickým výhledem. Jednou z hlavních letních atrakcí Pece pod Sněžkou je pak Relaxpark s letní bobovou dráhou, obřími skluzavkami, trampolínami a strhující jízdou na kladce nad peckou přehradou. Jen pár metrů odtud je lanové centrum Monkey park a dětské hřiště. Pokud hledáte zážitky přímo adrenalinové, nezbývá než se vypravit do historického dolu Kovárna nebo vyzkoušet tandemový let na paraglidu s agenturou Aventura.

Co se týče služeb, Purkyně je rodinám s dětmi více než nakloněna. Nejenže je pro nejmladší hosty připraven dětský koutek a hřiště s trampolínou, houpačkami a pískovištěm, ale zapůjčí vám tu také dětskou postýlku, židličku i krosničku na horské túry. Pokud se chtějí bavit rodiče, na Purkyni je k dispozici kulečník, stolní fotbal a bar, kde po nocích můžete nad sklenkou naplánovat výlet na další den. Samozřejmostí je možnost bezdrátově se připojit k internetu.

Ubytování na Purkyni stojí pouze 395,-Kč na den s polopenzí, děti do 12ti let mají slevu 30% z ceny, mladší 3 let pak mají pobyt zcela zdarma. V čase oběda navíc vydávají na Purkyni na přání zákazníků polévku zdarma. Díky zapojení penzionu do projektu Karta hosta získají jeho hosté slevu na vybrané služby v Peci pod Sněžkou.

www.purkyne.cz

www.facebook.com/purkyne

Diskuse ke článku S dětmi levně na hory

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace