Představujeme ty nejbáječnější lyžařské oblasti v Rakousku

Články, Rakousko
© Saalbach
© Saalbach
lupa

Větší, lepší, širší … Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn lámal a neustále láme rekordy v alpském lyžování. Ale ne díky číslům a krásným oceněním, nýbrž proto, že se jedná o nejpohodovější lyžařskou oblast v Evropě.

© Saalbach
© Saalbach
lupa

Předkům a zakladatelům lyžařské oblasti Skicircus a jejich pionýrskému duchu by se daly připsat mnohé charakteristické znaky. Otcové myšlenky, vizionáři a realizátoři zimních sportů se řídili myšlenkou "Chceme být lepší" a nesli v sobě přesvědčení, že vše může být lepší, pokud se chce. Vedeni tímto impulsem zřídili v Saalbachu již v roce 1946 první vysokohorský vlek, následoval další v oblasti Hinterglemm v roce 1950 a ve Fieberbrunnu a Leogangu v roce 1958, resp. 1971. Úspěšná historie, která čítá nejenom 70 lanovek a vleků a 270 kilometrů sjezdovek, vypráví také příběh o nadšení pro zimní sporty a popisuje jednu z nejmodernějších a nejinovativnějších lyžařských oblastí v Alpách.

2 nové, rychlé dráhy v roce 2016

© Saalbach
© Saalbach
lupa

Téměř 42,2 milonů EUR investuje Skicircus v roce 2016 do lanovek, zasněžování, sjezdovek a dalších atrakcí. V Saalbachu bude nahrazena lanovka Schönleitenbahn novou top moderní desetikabinovou lanovkou. Tímto se navyšuje přepravní kapacita o cca. 1150 osob, z 2048 na 3200 za hodinu – a to znamená: "Více lyžování méně čekání". Perfektnímu provozu napomáhá také nový dvanáctimístný Expres v Hinterglemmu, který pohodlně spojuje Zwölferkogel se cvičnými vleky v oblasti Westgipfel; stručně řečeno: místo chození více svezení. Dále bude renovován vlek Oberschwarzach na dvojitou pomu.

90% celého území je zasněžováno

© Saalbach
© Saalbach
lupa

Nové zádržné jezero Asitz II v Leogangu zajišťuje další přísun sněhu. Celkově je ve 13 jezerech uchováváno 860.000 m³ vody, která zásobuje zasněžovací zařízení v celé oblasti Skicircus. Z jednoho kubického metru vody se vyrobí cca. 2,5 kubického metru sněhu – samozřejmě pouze z vody a vzduchu, bez dalších přísad.

600 zaměstnanců vás přesvědčí

© Saalbach
© Saalbach
lupa

Více než 600 zaměstnanců se stará o bezproblémový chod v lyžařské oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn a obslouží v jedné zimní sezoně přibližně 2,5 milionů návštěvníků. Z celkového počtu se 120 zaměstnanců stará o úpravu sjezdovek a zasněžování; tito patří k nejlepším ve svém oboru na celém světě. A tak to musí být, neboť to je to, co návštěvníky přesvědčí. Za každou investicí a vynaloženým úsilím stojí pohodlí hostů, dobrý pocit, výborně připravená sjezdovka a pohodová lyžařská dovolená.

Diskuse ke článku Představujeme ty nejbáječnější lyžařské oblasti v Rakousku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace