DRÁVSKÁ CYKLOSTEZKA

Články, Svět
Cyklistický požitek na jižní straně Alp

lupa

V Korutanech si na nejkrásnějších a nejpestřejších cyklostezkách přijdou na své všichni, od rekreačních přes sportovně založené cyklisty, kteří milují horské terény až po vyznavače silničních závodů. Už dávno není žádným tajemstvím, že z jihotyrolského Toblachu v Itálii až do slovinského Mariboru vede 366 km dlouhá drávská cyklostezka. Přibližně dvě třetiny z celé její délky vedou právě přes Korutany a na její sofistikovaně vytyčenou trasu, která vede krásnou přírodou, je nejjižnější rakouská spolková země právem hrdá. Ze západu na východ vede z větší části přímo podél břehů Drávy. Korutanská část stezky, která je velice dobře značená, se dá lehce zvládnout za 4 dny. Pochopitelně je možné si podle kondice a chuti zvolit jen některé etapy z celé trasy.

Šťastné chvilky se sluncem nad hlavou.

Mírné klimatické podmínky umožňují na jižní straně Alp nejen už velice brzké jarní vyjížďky, ale také ty pravé cyklistické zážitky se sluncem nad hlavou.

Kulinářský ráj.

Kdo by si chtěl současně s cyklistikou vychutnat také kulinářské požitky podél trasy stezky, může dát svým touhám zcela volný průchod: 50 hostinců na drávské cyklostezce (Drauradwegwirte) se o něj postará svými vybranými pochoutkami jako jsou vydatné korutanské plněné taštičky (Kärntner Kasnudeln), kořeněná selská šunka (Bauernspeck) nebo čerstvě ulovený korutanský pstruh (Kärntner Laxn). Navíc bude stále blízko čistých a teplých jezer na koupání, většinou s vodou kvality té pitné, které jemně dokreslují krásnou alpskou přírodu a stojí vždy za malou zajížďku. Stejně tak mnoho pozoruhodností a historických památek jako jsou kostely nebo muzea.

Svou cyklistickou dovolenou si můžete zarezervovat už nyní:

Sportovně do pedálů po Drávské cyklostezce: 267 km za 6 dní

  • 5 nocí se snídaní
  • Přeprava zavazadel
  • Cyklistické mapy a informační materiál
  • Servisní linka
  • Parkoviště

Cena za osobu od Eur 258,--

Informace, rezervace a další nabídky:

Kärnten Information

Casinoplatz 1, 9220 Velden, Österreich

Diskuse ke článku DRÁVSKÁ CYKLOSTEZKA

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace