DO PIVOVARU NA LADOVSKÉ VEPŘOVÉ HODY

Články, Posázaví
lupa

Velkopopovický pivovar, který leží nedaleko Prahy, patří k nejkrásnějším v České republice. Pivovar založil významný pražský průmyslník baron František Ringhoffer II a první várka slavného Velkopopovického piva spatřila světlo světa v roce 1874. Samotný František však pivo ze svého pivovaru neochutnal, zemřel rok před jeho uvařením. Na 28. dubna 2017 připadá 200. výročí jeho narození, což pivovar oslaví celou řadou zajímavých akcí nebo speciálními prohlídkami, které se zaměří na rodinu Ringhofferů a právě zakladatele Pivovaru Velké Popovice.

lupa

Hned v únoru pivovar nabídne tradiční Ladovské vepřové hody. Konají se v sobotu 25. února a jde už o osmý ročník. Čekají na vás zabíjačkové speciality a také další dobroty od místních pekařů a cukrářů. Dále se můžete těšit na přehlídku řemesel, jako jsou kováři, košíkáři nebo řezníci. Své řemeslo představí také bednáři Plzeňského Prazdroje, kteří jako jedni z posledních v Evropě udržují tradiční řemeslo výroby velkých dubových ležáckých sudů, ale i malých transportních soudků.

lupa

Chybět nebude ani tvorba sněhových soch s tematikou 200. výročí narození Františka Ringhoffera II, tradiční masopustní průvod a každou půlhodinu můžete vyrazit na prohlídkovou trasu Pivovaru Velké Popovice. Během prohlídky poznáte bohatou historii pivovaru a příběh zakladatelské rodiny Ringhofferů. Navštívíte současnou i historickou varnu z roku 1928, podíváte se na stáčírnu lahví a sudů a do expozice pivních obalů, nakládky, expedice a exportu piva do zahraničí. V pivovarských ležáckých sklepích na vás čeká ochutnávka Kozla Černého Nefiltrovaného nebo Kozla Nefiltrovaného Světlého.

lupa

Prohlídka navíc nabídne školu čepování piva, kde si pod vedením pivovarského odborníka vyzkoušíte, jaké to je, postavit se za výčep. Nakonec potkáte i kozla Oldu, který je živým maskotem pivovaru Velké Popovice a navazuje na dlouhou tradici pivovarských kozlů. Prohlídku pivovaru doporučujeme pro velký zájem zarezervovat předem telefonicky nebo e-mailem. Více informací najdete na stránkách www.pivovar.kozel.cz.

lupa

Další akcí Pivovaru Velké Popovice, kterou rozhodně stojí za to navštívit, je Putování krajinou barona Ringhoffera, které se uskuteční v dubnu. Budete moci vyrazit na procházku malebnou krajinou Ladova kraje plnou soutěžních úkolů, v pivovaru poté na speciální prohlídky, kde si vyzkoušíte historické soutěžní disciplíny a také školu čepování piva. V červnu pivovar oslaví letošní již 25. Den Kozla. Od června do září pivovar pozve na letní kina na nádvoří pivovaru a koncerty v rámci Léta s Kozlem, podzim Velkopopovický pivovar přivítá již tradičně Klobáskofestem.

Kontakt:

Pivovar Velké Popovice
Ringofferova 1, 215 69 Velké Popovice
Tel: +420 323 683 425
E-mail: exkurze@kozel.cz
www.pivovar.kozel.czVyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Strančice
(vzdálenost od místa: 4.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse ke článku DO PIVOVARU NA LADOVSKÉ VEPŘOVÉ HODY

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace