Z Čimelic do Blatné (18 km), projeto 2.7.2010

Cestopisy, Jižní Čechy
Cesta mezi Rakovicemi a Myšticemi
Cesta mezi Rakovicemi a Myšticemi
lupa

Kilometráž:
Čimelice - Rakovice 1,5 km
Rakovice - U Nováka 3 km
U Nováka - Chrást 2 km
Chrást - Myštice 3,5 km
Myštice - Střížovice 2 km
Střížovice - Újezd u Skaličan 1,5 km
Újezd u Skaličan - Blatná 4,5 km
CELKEM 18 km
Tato cesta je na mapách KČT č. 39 - Střední Povltaví, Zvíkov a Orlík a č. 35 - Brdy - Třemšínsko.
Cesta je nenáročná, vhodná pro rodinný výlet s koupáním a dobrým jídlem. Vede nádhernou krajinou lesy, loukami a kolem rybníků. Trochu prudší, ale krátké kopečky jsou mezi Myšticemi a Blatnou

Do ČIMELIC se dostanete autem po silnici I. třídy č. 4 - Strakonické nebo vlakem ze Zdic a Písku.
Čimelice jsou obcí k cyklistům opravdu nepřátelskou. Jediná možnost přespání je inzerovaná v hotelu Pepino a přilehlém autocampu v Rakovicích. Když jsem tam však v červenci 2010 přijel, uviděl jsem rozpadající se hotel a v neprovozovaném campu jenom pár mrtvých potkanů na prostranství pro stany. Nelze tu tedy přespat, ale je možno zde započít i ukončit cestu.
Po občerstvení v "sámošce" jsem jel po žluté turistické značce, zpočátku pěknou alejí přes Rakovice do osady U Nováka (500 m.n.m.). Zde jsem neodbočil ze žlutou vlevo, ale jel přímo skrz osadu na asfaltovou cestu. Po ní vpravo a asi po 100 metrech vlevo na polní cestu podle lesa, kudy vede cyklotrasa č. 311. Orientace čistě podle mapy je trochu problematická. Odbočíte-li doleva, pojedete sice po pohodlné cestě dlouho s kopce, ale přijedete do Mirotic, čímž si cestu prodloužíte asi o 10 km.
Cyklotrasa jde mírně s kopce přes Chrást (470 m.n.m.) do Kožlí (455 m.n.m.) a Myštic (450 m.n.m.). Myštice jsou obec zaslíbená. Je tam barokní hospoda s příjemným chládkem, pivem Bernard, dokonalou kuchyní a možností noclehu. Navíc se tu můžete vykoupat v obřím rybníku.
Posílen a vykoupán, po modré turistické značce do kopce, kolem rybníka směrem na Blatnou. Značku provází do Střížovic (450 m.n.m.) cyklotrasa č. 311, která pokračuje spolu se zelenou turistickou značkou dále, oklikou podle rybníka. Kratší je to po modré, jež odbočuje vlevo do kopce. Vede po okraji obce a vlevo do lesa. V lese je kousek příkrého stoupání a nepohodlná cesta přes kořeny do nadmořské výšky 510 m. Asi po osmi stech metrech jsem však najel na pohodlnou lesní cestu, po které jsem příjemně sjel k zemědělské usedlosti Újezd u Skaličan (470 m.n.m.). Značka pak pokračuje po zpevněné cestě na křižovatku U ženatého dubu (494,3 m.n.m.) Ženatý dub je majestátní památný strom. Proč je ženatý jsem nevypátral.
U Ženatého dubu jsem se opět setkal s cyklotrasou č. 311. Jel jsem po ní po ní doleva, přes osadu Paštiky do Blatné (450 m.n.m.).
Blatnou prochází železniční trať ze Strakonic do Březnice. Jsou zde restaurace, možnost ubytování a také cykloprodejna. Já jsem za laciný peníz přespal v málo vábném pensionu TESLA, v ulici Boženy Němcové 30, tel.: 383 415 395.Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Čimelice
(vzdálenost od místa: 0.11 km)
Datum: Čas:

Diskuse k cestopisu Z Čimelic do Blatné (18 km), projeto 2.7.2010

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace