Práce v Japonsku

Cestopisy, Japonsko
V Japonsku jsem pobýval tři měsíce, protože jsem měl japonskou přítelkyni. Chtěl jsem si vyzkoušet, jaké to bude žít v Japonsku a zároveň jsem se chtěl naučit více japonsky.

To jsem já
To jsem já
lupa

Moje přítelkyně našla práci, kde by jsme mohli pracovat spolu z důvodu mojí nedostatečné znalosti japonštiny. Jediná možná práce, která se naskytla, byla v zemědělství – sběr mrkví.

Balírna
Balírna
lupa

Po příjezdu jsem se bytoval u přítelkyně, rozdal jsem dárečky a začalo poznávání jejich rodičů, protože do té doby jsem je ještě neviděl. Do týdne jsme vyrazili za prací. Práce byla na jiném místě, daleko od místa, kde moje přítelkyně bydlela.

Příprava krabic
Příprava krabic
lupa

Byli jsme ubytovaní na farmě ve vlastním pokoji. Jídlo nám připravovala farmářova manželka dvakrát denně – ráno a v poledne. K dispozici jsme měli kuchyni, takže večeře jsme vařili dohromady s přítelkyní.

Já a pěkně ostrý nůž
Já a pěkně ostrý nůž
lupa

Pokud nepršelo, tak jsme se první den v šest hodin ráno vydali na sběr mrkví. Sbírali jsme do té doby, než bylo pole vysbíráno, což mohlo být nejdříve ve tři odpoledne a nejpozději v sedm večer. Druhý den – kolem čtvrté hodiny ranní – jsme mrkve balili do krabic a zhruba v deset dopoledne jsme opět vyrazili na pole, abychom měli nasbíráno na další den do balírny.

Práce to byla fyzicky náročná, ale myslím si, že by jí zvládl každý.

Dostával jsem v přepočtu sedm dolarů na hodinu plus ubytování a jídlo.

Volný čas jsem trávil odpočinkem.

Domlouval jsem se hlavně anglicky a trochu japonsky. Japonsky jsem něco málo uměl už před odjezdem do Japonska, ale v Japonsku jsem se bohužel nezdokonalil.

Zažil jsem toho hodně, ale mezi největší ze zážitků patří pěší výšlap na aktivní sopky.

Diskuse k cestopisu Práce v Japonsku

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace